Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !
Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı
MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor

‘Andımız’ı okutmayan müdüre ön inceleme

İzmir'de "Andımız"ı okumak isteyen öğrencilere 'Dingo'nun ahırı mı burası' diyerek tepki gösteren okul müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu'na ön inceleme başlatıldı.

‘Andımız’ı okutmayan müdüre ön inceleme
A+ A-

İzmir Karşıyaka'daki Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda 'Andımız ı okumak isteyen öğrencilere 'Dingo'nun ahırı mı burası' diyerek tepki gösteren okul müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu'na ön inceleme başlatıldı.

OKULDAN AÇIKLAMA

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ndeki Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda, öğretim yılı başlangıcının ilk haftasında öğrencilere yönelik verilen eğitime ve tören yapılan alana tepki amaçlı "Andımız'ın okunmak istemesine sert tepki gösteren okul yönetimi açıklama yaptı. Okul yönetimi adına yapılan açıklamada, Atatürk büstünün olduğu yerde tören yapılmaması yer darlığı ile açıklandı. Ön bahçe küçük olduğu için törenlerde arka bahçenin kullanıldığı ifade edildi. Okulu müdürünün öğrencilere yönelik tepkisi için de Andımız'ın üç yıl önce yasayla kaldırıldığı, bu nedenle okutulamayacağı, devletin kurumlarında devletin kurallarının uygulanacağı açıklaması yapıldı.

CHP'Lİ SERTEL: "MÜDÜR BUNDAN RAHATSIZ OLUYORSA, KENDİNİ BİR İNCELESİN"

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de yaşananları eleştirerek, "Andımızın okunmasında okul müdürünün, o kadar ağır tepki göstermesi anlaşılmaz buluyorum. Andımızı başta okul müdürünün okuması lazım. Andımızın sözleri, doğru, çalışkan olmayı, milletini özünden çok sevmeyi anlatıyor. Müdür bundan rahatsız oluyorsa, kendini bir incelesin. Ayrıca, Atatürk büstünün olduğu yerde törenlerin yapılması lazım. Yer darlığı gerekçeyse Atatürk büstünü tören yapılan yere koymaları lazım" dedi.

DHA