Ankaralı Öğrenciler Çanakkale’ye Gelecek

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ATO (Ankara Ticaret Odası) arasında imzalanan protokol sayesinde Ankara'da öğrenim gören 4000 ortaokul ve lise öğrencisi...

Ankaralı Öğrenciler Çanakkale’ye Gelecek
A+ A-

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ATO (Ankara Ticaret Odası) arasında imzalanan protokol sayesinde Ankara'da öğrenim gören 4000 ortaokul ve lise öğrencisi Çanakkale'ye Şehitlik ziyaretine gelecek.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "^Pazartesi ve Perşembe günleri toplam 500 öğrencinin katıldığı Çanakkale gezisine bugüne kadar bin 500 öğrenci gönderildi. Mayıs sonuna kadar katılan öğrenci sayısı 4 bini bulacak. Bu gibi projelerin sayısının artmasını ümit ediyoruz. Çanakkale herkesin en az bir kere görmesi gereken bir yer. Çocuklarımıza, gençlerimize vatan ve millet şuurunu aşılamak için en önemli referansımız Çanakkale. Çanakkale öğrencilerimize okutulması gereken belki de en önemli ders. Öğrencilerimiz Çanakkale gezisinde yiğitlerimizin istirahatgahı şehitlikleri, zaferin sembolü anıtları, müzeleri ve kahraman askerlerimizin hiç düşünmeden şehadete yürüdükleri siperleri gezecek. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve ATO'ya (Ankara Ticaret Odası) hayata geçirdikleri bu anlamlı projeden dolayı Çanakkale'miz adına teşekkür ediyorum" dedi.