''Anne üşüyorum'' diyen çocuğa montunu verince...

''Anne üşüyorum'' diyen çocuğa montunu verince...

Batman'da sokakta karton toplayan çocuğun ''anne üşüyorum'' diyen seslenmesini duyan Kübra Epatay, montunu çocuğa verdi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından başlatılan kampanya sayesinde aileye yardım yağdı.

Batman’da bulunan Diyarbakır Caddesi üzerinde karton toplayan bir çocuk, soğuk hava nedeni ile titremeye başladı. Bu sırada annesine ‘anne üşüyorum’ diye seslenen küçük çocuğun sesini, yoldan geçen Kübra Epatay duydu. Çocuğun üşümesine dayanamayan genç kadın, üzerinden çıkardığı montu çocuğa giydirdi. Tüm bu anlar, yoldan geçen bir vatandaş tarafından cep telefonuna kaydedildi.

Görüntülerin paylaşılmasından sonra aile için yardım kampanyası başlatıldı. Kübra Epatay'ın başlattığı kampanya sayesinde maddi durumu yetersiz olan aileye yardımlar ulaştırıldı. 

“ÇOCUK ÜŞÜDÜĞÜNÜ SÖYLEYİNCE ÖNÜME DUVAR ÖRÜLDÜ SANDIM”

Üşüyen çocuğa montunu veren Kübra Epatay, yaşanan olayı anlattı. İş görüşmesine gittiğini ve yoldan geçerken anne ve iki çocuğunu gördüğünü belirten Epatay, “Anne üşüyorum cümlesini duyduktan sonra birkaç adım attım ve önüme birkaç duvar örüldü. Geri dönüp üşümesin diye çocuğa montumu verdim. Sosyal medya üzerinden Hüzeyfe Mücahid Osmanoğlu ile iletişime geçtik. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Onunla başlatmış olduğumuz kampanya sayesinde ailemizin tüm ihtiyaçlarını giderdik. Aile karton toplayarak geçimini sağlıyor.

İstanbul’dan, Ankara’dan ve Erzurum’dan gelen yardımlar sayesinde ailenin ihtiyaçlarını giderdik. Şu an ailemizin tek ihtiyacı sıcak bir yuva. Kendi numaramı yazdım beni arayın dedim. Ben bir şekilde hallederim dedim, aile bana ulaştı. Evlerine gidip ziyaret ettim, halleri perişan. Çocukların bazıları okul okumak istiyor. Okul ihtiyaçlarını gidermek lazım. Çocuklar bizim geleceğimiz. Alnımın akıyla bu işin içinden çıkacağım. Sadece bu çocukların eğitim durumu, okula gitmelerini çok istiyorum. Sıcak bir yuvaları olsun başka bir şey istemiyorum. Ben çocuğu gördükten sonra montumu verince ‘anne ben üşüyorum’ dedikten sonra önümdeki o duvar, yürüyemezdim, gidemezdim. Kendi üzerime düşeni yaptığımı ve insanlık görevimi yaptığımı düşünüyorum. Çocuklar üşümesin” dedi.

İHA

Etiketler Batman