Yaz saati uygulaması için flaş karar !
''İstifası istenen belediye başkanı odasını topladı''
Meral Akşener'in partisine sürpriz isim

Antalya-iran Turizm Zirvesi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ana organizasyonunda Antalya Valiliği, Türk Hava Yolları, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Belediyesi ile turizmcilerin...

Antalya-iran Turizm Zirvesi
A+ A-

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ana organizasyonunda Antalya Valiliği, Türk Hava Yolları, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Belediyesi ile turizmcilerin desteğiyle düzenlenen ve Türkiye'ye gelen İranlı turist sayısını 1 milyon 700 binden 2 milyon 500 bine çıkarmayı hedefleyen Antalya-İran Turizm Zirvesine katılanlar gala yemeğinde buluştu. Burada konuşan Vali Muammer Türker, iki komşu ülke arasında kadim dostluğa işaret ederek bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sadece Antalya'da değil Türkiye'nin her yanında misafirperverlik göstermeye hazır olduklarını ifade eden Vali Türker, Antalya'nın kültür, sanat, alış veriş, spor, doğa, kongre, inanç gibi her türlü turizm çeşidine ev sahipliği yaptığını belirterek, Türkiye, İran arasındaki 10 milyar dolar ticaret hacminin artırılması ve turizm alanında da ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. İran'dan 81 turizm acentesinin katıldığı Antalya - İran Turizm Zirvesi'nde 2 bin 500'e yakın görüşme yapıldığını kaydeden Vali Türker, bu görüşmelerden uzun vadeli bir işbirliği imkânı çıkması temennisinde bulundu.

BAKA Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen ve THY İran Şiraz Genel Müdürü Osman Kerim Avanaş'ın konuşmalarının ardından başta Vali Türker olmak üzere Antalya - İran Turizm Zirvesi'ne destek sağlayan kurum ve kişilere teşekkür plaketi takdim edildi.