2018 bütçesinde harçlara ekstra zam geliyor !
Erdoğan'dan 3 belediye başkanına: Sonucu ağır olur
Ağabeylerinin eve kilitlediği kız, sevgilisine kaçarken pencereden düştü

Arnavutluk Başbakanı Rama, Obama İle Görüştü

TİRAN (AA) - Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın, ABD'ye resmi ziyareti sırasında ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.Arnavutluk Başbakanlığından...

Arnavutluk Başbakanı Rama, Obama İle Görüştü
A+ A-

TİRAN (AA) - Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın, ABD'ye resmi ziyareti sırasında ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.

Arnavutluk Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamada, görüşmede Obama'nın iki ülke arasındaki ortaklığın daha da güçlenmesi gerektiğine işaret ettiği ve Arnavutluk'un bölgede önemli bir rolü bulunduğunu söylediği aktarıldı.

Obama'nın, Arnavutluk'taki okullarda dini eğitim verilmesinin gündeme gelmesini memnuniyetle karşıladığını ve böyle bir adım için hem talep hem de ilginin olduğunu dile getirdiği belirtilen açıklamada, ayrıca okullarda verilecek dini eğitimin gençleri aşırıcılık ve radikalizm propagandasından korumak için de önem taşıdığına işaret ettiği kaydedildi.

Açıklamada, Rama'nın da Arnavutluk'un yeni dış siyasi dinamiğinin ülke itibarına büyük bir katkı sağladığını dile getirdiği, bu konuda Beyaz Saray'ın onayını ve desteğini aldıklarını ifade ettiği bildirildi.

AB Başkan Yardımcısı Joe Biden ile de görüşen Rama'ya ABD'deki temaslarında Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati ve İçişleri Bakanı Saimir Tahiri de eşlik ediyor.