Artvin'de helikopter kazası: 3 yaralı

Artvin'de inşaat şantiyesine inen bir helikopter kaza yaptı. 3 kişi yaralandı.

Artvin'de helikopter kazası: 3 yaralı
A+ A-

Artvin'in Yusufeli Barajı inşaat şantiyesindeki piste inmeye çalışan ve içerisinde DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz ve DSİ Artvin Bölge Müdürü Dinçer Aldoğan'ın bulunduğu helikopterkaza yaptı. Biri pilot olmak üzere 3 kişi yaralandı. Yetkililer Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesinde son denetimleri yapıyorlardı.

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın havadan gezmesinin planlandığı Yusufeli Barajı ve yeni yerleşim yerinde yapılan çalışmalarıson bir kez görmek ve denetimlerde bulunmak üzere DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz ve DSİ Artvin Bölge Müdürü Dinçer Aldoğan bugün helikopterle bölgeye hareket etti.

Diniz ve Aldoğan'ı taşıyan helikopter, Yusufeli Barajı şantiyesinde kurulan helikopter pistine inerken, "sert iniş" nedeniyle yan yattı. Helikopterde bulunan Diniz, Aldoğan ve pilot yaralanırken, helikopterin alev alması endişesi ile yangın söndürme tüpleri ile de müdahalede bulunuldu. Kazada yaralanan 3 kişi şantiyedeki revirde tedavi altına alınırken, ciddi bir durumlarının olmadığı öğrenildi.