Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Atanamayan yüzlerce polis adayı isyan etti !

Geçen yıl PMYO'lardan mezun olan ve tek soruluk mülakatta elenen 1803 polis adayı bugün Ankara Güvenpark'ta basın açıklaması yaptı.

Atanamayan yüzlerce polis adayı isyan etti !
A+ A-

Geçtğimiz yıl 2 sene emek sarf ederek mezun oldukları Polis Meslek Yüksekokulu'ndan, İç Güvenlik Paketi'yle gelen yönetmelik kapsamındaki mülakatla 10 saniyede elenen 1803 polis adayı sitem etti.

2 yıllık Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olan birçok polis adayı girdikleri mülakatta 10 saniyede elendi.

Polis olabilmek için okuduğu üniversiteyi bırakıp polislik okuluna giden Ç.T. 5-10 saniyelik mülakat sonrasında bütün hayallerinin sona erdiğini söyledi.

#atanamayanPOLİSLER hashtaglari ve sosyal medyada oluşturdukları etkinliklerle haberleşerek birçok ilden bugün Ankara'ya gelen polis adayları Güvenpark'ta basın açıklaması yaparak ellerinden alınan haklarını tekrar istediler. 2 yıl polis okulunu başarı ile bitiren ve polis diploması olan 1803 kişi 1 tane soru sorularak 2 yıllık emekleri çalındı.

Polis adaylarının sosyal medya paylaşımları şu şekilde;

- Tek isteğimiz mesleklerimize geri dönmek ülkenin bu zor günlerinde bu kadar polise ihtiyaç olduğu zamanlarda 1803 diplomalı polis var ve ülkemiz bu genclerden faydalanamıyor.

1-20160621213620.jpg2-20160621213620.jpg

NİYAZİ SOLAK - HABER3.COM ÖZEL İÇERİK