Avcılar Metrobüs Durağında Hareketli Dakikalar (2)

Avcılar Merkez Üniversite Kampüsü Metrobüs durağında patlama sesinin duyulduğu ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Avcılar Metrobüs Durağında Hareketli Dakikalar (2)
A+ A-

Avcılar Merkez Üniversite Kampüsü Metrobüs durağında patlama sesinin duyulduğu ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Saat 08.00 sıralarında olay yerine gelen polis ekipleri durakta, etrafında bilyeler bulunan plastik şişeyi şeritle çevirerek bomba imha uzmanlarına haber verdi. Bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı, şişe ve bilyeleri inceledi. Bu sırada metrobüs durağı kapatıldı. İlk incelemenin ardından şişe ve bilyeler detaylı araştırma için emniyete götürüldü. Metrobüs durağı da yeniden açıldı.

ÇÖP POŞETİNDEKİ KÜÇÜK PATLAMA

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre polisi alarma geçiren sese, durağın girişinde bulunan çöp poşetindeki küçük çaplı patlama yol açtı. Söz konusu patlamaya bir patlayıcının neden olmadığı tespit edildi. Patlamaya neyin yol açtığı ise kesin olarak belirlenemedi. Metrobüs durağındaki güvenlik kameraları incelemeye alındı.

"PATLAMA OLDU"

Bir görgü tanığı heyecana yol açan olayı şöyle anlattı, "Aşağıda bir patlama oldu. Biz lastik patladı zannettik. Başka birşey bilmiyoruz. Şimdi aşağıda diyorlar çöpte bomba patlamış. Yüksek "pat" diye ses gelmiş. Yaralanan yok"

(FOTOĞRAF)