İstanbul'da yeniden dolu yağışı alarmı
Bakanlık'tan flaş açıklama: Öldüren cinsellik hapları piyasada
Çağlayan Adliyesi'nde silahlı çatışma

Avukat kayyum çıktı

FETÖ davalarında garip ilişkiler yumağı ortaya çıkmaya başladı. Dün birincisini yazmıştık. Şimdi ikincisinde. Eminiz siz de okuyunca 'yok artık' diyeceksiniz.

Avukat kayyum çıktı
A+ A-

Avukat Ramazan Aslan, hem FETÖ'den el konan Boydak Holding'in kayyumu, hem de FETÖ'den yargılanan ve halen cezaevinde olan Hamdi Kınaş'ın avukatı çıktı. 

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, FETÖ'den tutuklanan Kınaş şirketinin sahibi Hamdi Kınaş'ın ‘devretmek' zorunda kaldığı şirketinin avukatı ile el konan Boydak Holding'in kayyumu aynı isim çıktı. Avukat Ramazan Aslan 18 Ağustos 2016 tarihinde Boydak Holding'te kayyum heyeti başkanlığına getirildi.

fo4-001.jpg

12 gün sonra ise Arven Yapı'nın vekaletini aldı. Böylelikle Avukat Aslan, hem FETÖ'den el konan şirketin kayyumu, hem de eski sahibi FETÖ'den cezaevinde olan şirketin avukatı oldu.

Hamdi Kınaş'ın, 30 yıllık inşaat şirketi Kınaş Yapı'yı FETÖ yapılanmasının ‘kasası' gibi kullandığı iddia edildi. 17-25 Aralık'tan sonra başlatılan paralel devlet yapısı operasyonundan sonra Kınaş yurtdışına kaçmak isterken 19 Ocak 2016'da yakalandı ve tutuklandı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Kayseri Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede de hükümeti devirmeye teşebbüs ile suçlandı.

fo5-001.jpg

Dün de AK Parti eski milletvekili İlhan İşbilen'in avukatlığını CHP'li Atilla Kart'ın yaptığını duyurmuştuk.

Sözcü