Bakanlığın tek kreşi millet bahçesi için kapatıldı

Kültür Sanat-Sen sendikası Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı tek kreşin millet bahçesi yapımı nedeniyle kapatıldığını açıkladı.

Bakanlığın tek kreşi millet bahçesi için kapatıldı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki 22 bin personele hizmet veren Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) bakanlığın tek kreşi kapatıldı. ‘Kültür Bakanlığı Kreşi’ne giden 100 çocuğun ailelerine başka kamu kurum ve kuruluşların kreşlerinden faydalanmaları için duyuru yapıldı. Kültür Sanat ve Turizm Emekçileri Sendikası (Kültür Sanat-Sen) kreşin kapatılmasına tepki gösterdi.

‘KREŞ, MİLLET BAHÇESİ İÇİN KAPATILDI’

Gazeteb Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre; Kültür Bakanlığı’na bağlı tek kreşin olduğu AKM alanına millet bahçesi yapılacağı gerekçesiyle kreşin kapatıldığını belirten Kültür Sanat-Sen yaptığı yazılı açıklamada, “Koskoca Kültür ve Turizm Bakanlığı 100 çocuğa bakamayıp kreşlerini ellerinden almıştır. Geçmişten bugüne kamusal bir hak olan, aynı zamanda yıllardır temel toplu sözleşme başlıklarımızdan olan kreş talebimizin takipçisi olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Kreş haktır sosyal yardım değil. Kapatılan kreşimizin tekrar açılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

‘ÇOCUKLARIN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇİN KAPATILDI’

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerden edinilen bilgiye göre, yakın süreçte şantiye alanına dönüşecek kreşin kapatılma kararı çocukların sağlıklarını ve güvenliklerini tehdit etmemesi için alındı. AKM’ye yakın dört farklı devlet kurumuna ait kreşe kayıt yaptırılabileceğinin personele bildirildiğini açıklayan Bakanlık yetkilileri Cebeci’de, tahsis edilmesi planlanan bir binanın da personel tarafından uzak olduğu gerekçesiyle reddedildiğini savundu.

 
 

Duvar

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News