Kadın öğretmene uçan tekme !
El yazması Tevrat'ın kayıp sayfalarını cinlere sormuşlar !
Türkiye'nin konuştuğu rezalette yeni açıklama

Balık sevenlere kötü haber

Palamut akını tezgahları ve sofraları bereketlendirmişti. Ancak gelen haberlere bakılırsa ucuz balığa veda edeceğiz.

A+ A-

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, "Hava şartları uygun gittiği sürece kasım ve aralık ayına kadar avcılık devam edecek ama şunu söyleyebilirim palamut geçtiğimiz aylardaki gibi bol ve ucuz olmayacak." dedi.

Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, palamutla başlayan avcılık  sezonunda yaklaşık 1,5 ay geçtiğini belirterek, son günlerde bölgedeki hava  muhalefetinden dolayı palamudun kendini göstermediğini söyledi. Ancak bu durumun  palamut avcılığında sona gelindiği anlamına gelmediğini vurgulayan Arslan, "Hava  şartları uygun gittiği sürece kasım ve aralık ayına kadar avcılık devam edecek,  ama şunu söyleyebilirim palamut geçtiğimiz aylardaki gibi bol ve ucuz olmayacak.  Bundan sonra balık eskiye göre daha az miktarda avlanacak." diye konuştu.
 
Arslan, günün şartlarına bağlı avcılığın günlük değişiklik  gösterebileceğine işaret ederek, ancak bu durumdaki bollukta bir süreklilik  olmayacağını kaydetti.
 
Yaklaşık bir hafta önce 5 liraya satılan palamudun 10 liraya kadar  çıktığını dile getiren Arslan, bundan sonra da fiyatların bu şekilde devam  edeceğini aktardı.
 
 "Hamsinin durumu belirsiz"
 Arslan, şu anda hamsinin durumunun belirsiz olduğunu ifade ederek,  şunları kaydetti:
 
"Siz de takdir edersiniz ki geçen yıl eylül ayında hamsi avlanmaya  başlanmıştı, Ekim ayının ortasındayız ancak hamsi Karadeniz'de kendini  göstermedi. Bu da şu demektir; bu sene hamsi için umutlu bir şey şu anda  söyleyemiyoruz.
 
Denizde palamut avında olan tekneler hamsiye rastlamış olsaydı hamsi  avlarlardı. Bu da şu demektir; şu anda hamsi sürülerine Karadeniz'de  rastlamamışlar. Hamsi için biraz bekliyoruz. Tekneler Karadeniz'de hamsiyi  buldukları zaman zaten avlayacaklar onun için biraz bekleyeceğiz. Geçtiğimiz  yıllar kadar bol olmayabilir."