Yeni yılda memurun fazla mesai ücetine zam
Niğde Belediye Başkanı istifa etti
ABD'den vize krizi için Türkiye'ye 4 şart

“Bana Ab’yi Anlat” Slogan Yarışmasının 7’sini Gediz Kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Bana AB'yi Anlat" Kısa Öykü, Resim ve Slogan Yarışması Kütahya İl Değerlendirmeleri sonuçlandı.

“Bana Ab’yi Anlat” Slogan Yarışmasının 7’sini Gediz Kazandı
A+ A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Bana AB'yi Anlat" Kısa Öykü, Resim ve Slogan Yarışması Kütahya İl Değerlendirmeleri sonuçlandı.

Kütahya'da 3 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmanın 9 derecesinden 7'sini Gedizli öğrenciler kazandı. Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, yaptığı değerlendirmede, Türkiye ile Avrupa Birliği'nin (AB) mali işbirliği kapsamında ; 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği'nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile arttırılmasının hedeflendiği yarışmanın 81 ildeki tüm ortaokul ve liselerde 7, 8 ve 9. sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlendiğini belirtti. Aydın, "Bana AB'yi Anlat" konulu resim, öykü ve slogan olmak üzere farklı kategorilerde ulusal düzeyde yarışmalar gerçekleştirildi. Kütahya İl değerlendirmesi sonucunda 3 farklı kategoride 9 derecenin 7'sini Gedizli öğrencilerimiz kazandı. Bu başarıda emeği olan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim" dedi.

"Bana AB'yi Anlat" Kısa Öykü, Resim ve Slogan Yarışması Kütahya il değerlendirme sonuçlarına göre;

Ortaöğretim Kısa Öykü Kategorisinde: Gediz Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Batuhan Öztaş birinci ve Emircan Girgin üçüncü oldu.

Slogan Kategorisinde: Gediz Erdoğmuş Ortaokulu öğrencisi Akile Gürpınar birinci, Gediz 1 Eylül İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Fatma Caran ikinci, Gediz Gümeler Ortaokulu öğrencisi Selçuk Akalan üçüncü oldu.

Resim Kategorisinde ise, Gediz Mehmetçik Ortaokulu öğrencisi Tuğba Öztürk ikinci ve Gediz Fatih Ortaokulu öğrencisi Melike Memiş de üçüncü oldu.