Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Bandırma’da ’’Renklerle O’na Yolculuk’’ Sergisi Açıldı

Ebru Sanatçısı Osman Şimşek, Bandırma'da 17., ülke genelinde ise 41. olan "Renlerle O'na Yolculuk" adlı sergisini Bandırma Kültür ve Sanat Merkezi'nde...

Bandırma’da ’’Renklerle O’na Yolculuk’’ Sergisi Açıldı
A+ A-

Ebru Sanatçısı Osman Şimşek, Bandırma'da 17., ülke genelinde ise 41. olan "Renlerle O'na Yolculuk" adlı sergisini Bandırma Kültür ve Sanat Merkezi'nde açtı.

Ebru sanatçısı Osman Şimşek'in sergisine Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen, Bandırma İlçe Müftüsü Süleyman Küçük ve sanatseverler katıldı. Sergiyi dolaştığını ve çok beğendiğini söyleyen Aysun Utku, "Sergi çok güzel, insanlar güzel ve bunlardan bir şeyler alabilmek çok güzel" dedi.

Sanatçı Osman Şimşek ise, "Manyas'ta ikamet ediyorum. Uzun yıllardan beri Ebru sanatı ile uğraşıyorum. Şu ana kadar ki 30 yıldan beri kişisel sergiler açıyorum. Bu 41. sergimdir. 50 kadar eserim var. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle peygamberimizin veda hutbesini bir özet olarak bu sergimde yansıttım. Peygamberimizi en iyi anlatan şair olarak Yunus Emre'den bir şiir ve Mehmet Akif Ersoy'dan bir şiir koydum. Hattatlarımızdan Emin Barın'ın eserlerini kullandım. Günümüz hattatlarından Mesut Dikel'in hattını kullanarak bu seriyi açtım" dedi.

50 eserin yer aldığı sergi 22 Nisan'a kadar açık kalacak.