Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu
AK Parti Konya İl Başkanı ve yönetimi istifa etti !
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !

Başkale'de Yüksekovalı Ailelerle Dayanışma Yemeği

VAN'ın Başkale İlçesi'nde Belediye tarafından Yüksekova'daki sokağa çıkma yasağı ve yaşanan olaylardan dolayı ilçeye göç etmek zorunda kalan 300...

Başkale'de Yüksekovalı Ailelerle Dayanışma Yemeği
A+ A-

VAN'ın Başkale İlçesi'nde Belediye tarafından Yüksekova'daki sokağa çıkma yasağı ve yaşanan olaylardan dolayı ilçeye göç etmek zorunda kalan 300 aileye dayanışma yemeği verildi.

Dayanışma yemeğine HDP Van Milletvekili Tuba Hezer, DBP ve HDP Van ve Başkale İlçe örgütleri ile 300 Yüksekovalı aile katıldı. DBP İlçe Eş Başkanı Senar Yeşilırmak, yaptığı konuşmada göç etmek zorunda kalan ailelerin acılarını paylaştıklarını söyledi. Belediye Eş Başkanları Ayla Tarhan ile İhsan Güler de yaptıkları konuşmada ilçe halkı olarak Yüksekovalı aileler için kapılarının açık olduğunu belirtti.

HDP Van Miletvekili Hezer ise her türlü imkanı sunmaya hazır olduklarını belirterek, "Yüksekova halkı bu güne kadar çok şey yaşadı, devlet eliyle bir çok katliam yaşadı ve halen yaşıyor. Yüksekova'da uygulanan abluka Van'da da uygulanıyor. Yüksekova Van'dır. Bizler sonuna kadar Yüksekova halkımızın yanındayız. Başkale'ye gelen ailelerimiz kendi evlerine ve topraklarına gelmişlerdir. Yüksekova ve Başkale'nin bir farkı yoktur" dedi. Yemekten sonra Milletvekili, Belediye Eş Başkanları, HDP ve DBP İlçe Eş Başkanları yemeğe katılan Yüksekova'lı ailelerin sorunlarını dinledi.

FOTOĞRAFLI