Meral Akşener'in partisine sürpriz isim
Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor
Facebook canlı yayınında intihar etti

Beah’ta Diplomalı Diyabet Eğitimi

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi tarafından geçtiğimiz ayda diyabet hastalarına yönelik açılan "Diyabet Okulu" ilk mezunlarını...

Beah’ta Diplomalı Diyabet Eğitimi
A+ A-

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi tarafından geçtiğimiz ayda diyabet hastalarına yönelik açılan "Diyabet Okulu" ilk mezunlarını verdi.

Bir aylık diyabet eğitimine katılan hastalara, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan diplomaları; Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Bilgehan Erkut, hastalara diyabet eğitimi veren Endokrin uzmanı Doç. Dr. Ayşe Çarlıoğlu, Diyabet Eğitim Hemşireleri Serpil Üçpınar ve Emriye Doğan'ın katılımları ile gerçekleşti.

Diyabet hastalarının diploma töreninde kısa bir konuşma yapan Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Bilgehan Erkut, "Sağlıklı bir yaşamı hastalarımıza sunmak için elimizden gelen gayreti ve çabayı göstermeye çalışıyoruz. Diyabet Okulu'ndan ilk mezun diyabet hastaları sizler oldunuz. Sizden sonra da 20'şer kişilik guruplar halinde eğitime alınacak diğer diyabet hastalarımıza yıl boyu uzman doktorlarımız ve diyetisyenlerimiz diyabet eğitimi vermeye devam edecek. Metabolizma bozukluğundan kaynaklı bu hastalıkla baş edebilmek için mutlaka beslenmemize dikkat etmeliyiz. Bu vesileyle eğitime katıldığınız için sizleri tebrik ediyorum. Tüm hastalarımıza sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum" dedi.

Diyabet eğitimlerine katılan ve diplomalarını alan 20 diyabet hastası kendilerine verilen diyabet eğitimlerden çok şeyler öğrendiklerini belirterek yetkililere teşekkür ettiler.