Bedelli askerlik birliğinde şüpheli ölüm!

Bedelli askerlik birliğinde şüpheli ölüm!
Güncelleme:

Kütahya’da bedelli askerlik yapan 59 yaşındaki bir kişinin askeriyedeki doktor tarafından zamanında hastaneye sevk edilmediği için için yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Emekli hat sanatçısı Bedrettin Akalın 5 çocuk babasıydı. Bedelli askerlikten yararlanmak için başvuru yaptı. Askerlik yeri olarak ise Kütahya Hava Er Eğitim Komutanlığı çıktı. Hat sanatçısı Akalın 22 Ocak günü askerliğini yaptığı sırada yaşamını yitirdi.

Cumhuriyet gazetesinden Eren Can Keman'ın haberine göre Akalın’ın koğuş arkadaşı “Bedrettin Akalın, ilk olarak 14 Ocak’ta rahatsızlandı. Revirdeki doktorlar ilaç yazıp yolladı. 18 Ocak’ta tekrar rahatsızlandı ve yine revirde ilaç yazılığı geri yollandı. Revire son gidişinden sonraki günlerde durumu daha da kötüleşti ve kan kusmaya başladı. Koğuşumuzdaki doktor arkadaş durumunun kötü olduğunu söyledi. Ölümünden 2 gün önce yani 22 Ocak’ta hastaneye kaldırıldı. Hastaneye gittiğinde ileri derece zatürree olduğu söylenmiş. Yoğun bakıma yatırılmış” dedi.

‘SAĞLIK RAPORU TEMİZDİ’

Akalın’ın akrabası Selahattin Çelimli ise Bedrettin Akalın’ın askere gitmeden önce sağlık kontrolünden geçtiğini ve sağlık problemi olmadığını söyleyerek  “Acımız büyük. Askeri birlikte bir duvara Atatürk’ü Çanakkale’de resmediyormuş, yarım kaldı. Biz asla kasıtlı ölüm demiyoruz fakat büyük bir ihmal sonucu ülkemize katma değer katan bir sanatçımız bu şekilde solunum yetmezliğinden hayatını kaybetti. Bu ihmalin neden olduğunu soruyoruz. Tedbir neden alınmadı?” dedi. 

Seçiniz...