Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama
Türkiye'de ilk kez 'flakka'' adlı uyuşturucu kullanan bir kişi görüntülendi

Besni’de Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) yeryüzüne teşrifinin 1445. yıldönümü olan ve 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri...

Besni’de Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak
A+ A-

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) yeryüzüne teşrifinin 1445. yıldönümü olan ve 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Adıyaman'ın Besni ilçesinde başlıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Besni İlçe Müftüsü Hanifi Damar, "Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda bu sene müftülük olarak 9-20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftasında çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Düzenleyeceğimiz etkinlikler kapsamında 11 Nisan Pazartesi günü resmi kurumlar, esnaflar ve Kaymakamımız Çağlayan Kaya'yı ziyaret ederek 12 Nisan Salı günü akşam Şehit Eren Kupal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda yapacağımız "Gelin Birlik Olalım" konulu konferansa davet edeceğiz. Konferansa konuşmacı olarak Adıyaman İl Müftümüz Sayın Mehmet Ali Öztürkçü katılacak. Ayrıca şehitlerimizin mezarlarını ve şehit yakınlarını ziyaret edeceğiz. Salı günü kan bağışı kampanyamız da olacak. Adıyaman Kızılay Merkezinden gelecek olan kan uzmanları, Kaymakamlık binası önünde kan bağışlarını kabul edecekler. Etkinlikler kapsamında ilçemiz merkezinde bulunan kuran kurslarında görevli bayan hocalarımız kendi mahallelerinde bayanları toplayarak onlara konuyla ilgili nasihatlerde bulunacaklar. Ayrıca birkaç belde ve köylerimizde de etkinlikler gerçekleştireceğiz. 16 Nisan Cuma günü Cuma namazına müteakip hayırsever hemşehrimiz Abdulkadir Alkan tarafından bütün camilerimizde kutlu doğum pilavı ikram edilecek. Kendilerine de bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.