Beyçayırı Stadına Görkemli Açılış

Beyçayırı Stadına Görkemli Açılış

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından tribün kapama koltuk düzenleme çalışması yapılan Beyçayır Stadı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından tribün kapama koltuk düzenleme çalışması yapılan Beyçayır Stadı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli'de Türkiye 1. Bayanlar Futbol Takımı'nda temsil eden ve 2010-2011 futbol sezonu Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonu apoletine sahip olan bayan futbol takımı ile Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig'de mücadele veren başarılı bir takıma sahip olan Ereğli Belediyespor''un sezon açılışı tribün kapama koltuk düzenleme çalışması yapılan Beyçayır Stadı'nda yapıldı. Sezon açılışına Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra, aralarında İlçe Spor Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin de yer aldığı davetliler ve sporseverler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde, Ereğli Belediyespor formasıyla bu sezon mücadele edecek olan takımlar tanıtıldı ve kendilerine başarı dilendi. Geçen sezon elde ettiği başarılarla Türkiye 1. Ligi'ne yükselen Ereğli Belediyespor Bayan Futbol Takımı büyük alkış topladı. Törende bir konuşma yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğli Belediyespor Kulübü Başkanı Halil Posbıyık, yıllardır bölgemiz sporuna çeşitli branşlarda hizmet veren Ereğli Belediyespor olarak 2011-12 Futbol Sezonu'na da iyi bir giriş yapmayı amaçladıklarını ifade ederek, geçtiğimiz sezon Bayan Futbol Takımı'nın ele ettiği başarılara vurgu yaptı. Şalvarspor-Yazmalıspor adlarıyla oluşturulan bayan futbol takımlarıyla yaptıkları bir gösteri maçının, bugün başarılı ve Türkiye Şampiyonu olan bir ekibin oluşmasına olanak sağladığını ifade eden Posbıyık, böyle güzide bir oluşumun temelinde yer almış olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. U-15 Yıldız kızlar Türkiye Şampiyonası'nda birinci olan ve şampiyonluk kupasını Ereğli'ye götüren Altın Kızlar'ın kentin gurur kaynağı olduğunu sözlerine ekleyen Posbıyık, “Birkaç sene öncesinin Şalvarspor'undan başlayan spor yaşamlarında büyük başarılara imza atacak noktaya gelen kızlarımızla ne kadar övünsek azdır. Bu sene bizi 1. Lig'de temsil edecekler ve inanıyorum ki 1. Lig'de de büyük başarılara imza atacaklar. Erkek Futbol Takımımız da değerli hocalarının önderliğinde yeni sezona çok iyi hazırlandı ve onların da bir tek hedefi var. Kendilerinden büyük başarılar beklediğimi ifade etmek istiyorum” dedi.

Beyçayırı Stadı'nda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Posbıyık, yıllardır sporseverin en önemli sıkıntılarından biri haline gelen; kışın yağışlardan yazın da güneşten futbol maçı izlemenin eziyet haline geldiği Beyçayırı Stadı'ndaki tribünlerin üstünün, halktan gelen onca uyarı ve talebe rağmen devletin ilgili birimleri tarafından kapatılmadığını, staddan sorumlu devlet yetkililerinin de konuya gerekli hassasiyeti göstermediklerini belirterek, “Yaşanan ilgisizlik karşısında Karadeniz Ereğlili sporseverlerin haklı taleplerine kayıtsız kalmadık ve tribünlerin üzerlerinin kapatılması için ön ayak olduk. Mayıs ayında da staddaki çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 150 bin Türk Lirası'na mal olan çalışmalar sonrasında, ilk ve ortaöğretim okullarının takımları da dahil her yıl yüze yakın takıma ev sahipliği yapan Beyçayırı Stadı yeni bir çehreye kavuştu. Son dönemlerde ilçemizdeki sporsever vatandaşlarımızın en temel sıkıntı olarak gördükleri ve sıkça dile getirdikleri Beyçayırı Stadı'nın tribünlerinin üzerlerinin kapatılması konusunda uzun süre yetkili devlet birimlerinden hassasiyet ve ilgi bekliyorduk. Vatandaştan gelen onca uyarı ve isteğe rağmen Karadeniz Ereğli'nin birçok meselesine olduğu gibi bu konuda da gerekli desteği ve yatırımı alamadık. Herkesin malumu olduğu üzere futbol Karadeniz Ereğli'deki sosyal yaşamın en önemli değerlerinden biri. Karadeniz Ereğli Belediyesi de halkımızdan gelen istekleri göz ardı etmeyerek, futbol sahasında yenileme ve bakım çalışması yapmak belediyenin görevi olmamasına rağmen, sorumluluk üstlendi. Yapılan çalışmalarla yepyeni bir Beyçayırı Stadı'nı futbolseverlerin hizmetine sunuyoruz ve bundan dolayı da onurluyuz, mutluyuz. Yeni stadın şimdiden halkımıza hayırlı olmasını diliyor, bu sahada mücadele edecek olan futbolcu kardeşlerimize de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Beyçayırı stadında yapılan teknik çalışmalar hakkında da bilgiler veren Posbıyık, “İhale bedeli 146 bin lira civarında olan çalışmada ilk etapta karşı taraftaki tribünün ardından eski tribünün çelik konstrüksiyon işleri ve sonrasında üst kapatma işleri yapıldı. Bu çalışmalar kapsamında 34 bin kilo çelik konstrüksiyon imalatı ve montajı yapıldı. Bununla da kalınmadı ve her iki tribüne de 1300 adet koltuk yerleştirildi. Hatta projede yer almamasına rağmen, tüm tribün ve staddaki duvarlar boyandı. Yedek kulübeleri yenilendi, çevre düzenlemesi yapıldı. 955 metrekare boya, 880 metrekare trapez sac kaplama işi yapıldı. Protokol tribünü diğer tribünlerden ayıran tel örgüler değiştirildi. Dere kenarındaki profiller boyandı ve tel örgüleri değiştirildi. Tamir ve tadilat işlerinin tamamı yapıldı.Yağmur ve karda zor şartlar altında maçları izlemeye gelen sporseverler büyük sıkıntı yaşıyordu. Yapılan çalışma ile birlikte bu sıkıntı ortadan kaldırıldı. Devletin asli görevi olmasına rağmen belediye bu noktada da sorumluluk aldı ve halkının isteğini yerine getirdi. Ben stadımızın tüm kulüplerimize ve sporcularımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Posbıyık'ın konuşmasının ardından, yeni sezon açılışını gerçekleştiren Ereğli Belediyesporlu futbolcuların sıkıntısız bir sezon geçirmeleri için adanan kurban kesildi ve dua edildi. Yapılan duanın ardından da tören sona erdi. Saat 13.30'da başlayan törenin bitiminde de Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig'in 1. Haftası'na ait erteleme maçında Ereğli Belediyespor, Kandilli Belediyespor ile karşılaştı. Maçtan eflatun-beyazlı temsilcim ilk yarısı 4-0 biten maçı üstün bir oyun sergileyerek 6-0 gibi net bir skorla farklı galip ayrıldı.

BEYÇAYIRI STADINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

BEYÇAYIRI STADINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

BEYÇAYIRI STADINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ