Bilişim altyapısında Türk şirketleri ödüle doymuyor

Bilişim projelerinin altyapı çalışmaları ve eğitimlerinde gösterdiği başarılı çalışmalar nedeniyle BT Eğitim, Cisco Yılın Eğitim İş Ortağı Ödülü’ne layık görüldü.

Bilişim altyapısında Türk şirketleri ödüle doymuyor
A+ A-

Türkiye’de ilk 500 şirketin yüzde 70’e yakınının bilişim altyapı kurulum ve eğitim hizmetlerini sağlayan BT Eğitim, bilişim projelerindeki çalışmalar nedeniyle Cisco Türkiye İş Ortakları Zirvesi’nde Yılın Eğitim İş Ortağı Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye ile birlikte ve EMEAR (Europe, Middle East, Asia, Russia) bölgesi denilen Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Rusya bölgeleri kapsamında Cisco’nun en başarılı eğitim iş ortağı kabul edilen BT Eğitim, bilişim projelerinin hayata geçirilmesinde kurumlara destek sağlayan deneyim ve güçlü kadrosuyla dikkat çekiyor. 14 yıldır Cisco müşterileri ve iş ortaklarının hedeflerine ulaşması için eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunan BT Eğitim global ölçekte firmaların model aldığı başarılı bir Türk firması olarak dikkat çekiyor.

Cisco olarak 19 yıldır Türkiye’de iş ortakları ile gerçekleştirdikleri etkin çalışmalarla fark yarattıklarının altını çizen Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Işıl Hasdemir “İş ortaklarımızın başarılı projelerini takdir ediyoruz ve onlarla birlikte büyüyeceğimize inanıyoruz. BT Eğitim ile sürdürdüğümüz verimli iş ortaklığını  “Yılın Yetkili Eğitim İş Ortağı” ile ödüllendirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin ilk ve tek “Uygulama Merkezli Altyapı Yetkili Teknoloji İş Ortağı”

Sektörde Cisco ile birlikte değer yaratma üzerine kurulu bir çalışma yürüttüklerini belirten Cumhur Kızıları, bunun sonucunda BT Eğitim’in mayıs ayı itibariyle Cisco’nun “Uygulama Merkezli Altyapısı” (Application Centric Infrastructure - ACI) için Türkiye’deki ilk ve tek “Yetkili Teknoloji İş Ortağı” (Authorized Technology Provider - ATP) olarak atandığını da açıkladı. Cumhur Kızıları, “Cisco’nun yeni nesil uygulama ihtiyaçları düşünülerek yaratılmış bir veri merkezi ve bulut çözümü olan ACI, yakın zamanda gerçekleştirilecek BT projelerinin merkezinde yer alacak. Bu nedenle Cisco tarafından ACI için Türkiye’nin ilk ve tek ATP olarak atanmamız, önümüzdeki dönemde de EMEAR bölgesindeki önemli eğitim ve projelerde yer alacağımız anlamına geliyor,” dedi.

Cisco eğitimlerine sınıf atlattı

Üst üste yılın en iyisi seçilmenin büyük bir onur olmakla birlikte, büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirdiğini dile getiren BT Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Kızıları, ”Türkiye’nin ve EMEAR bölgesi ülkelerinin medar-ı iftiharı olacak bilişim projelerinin hayata geçirilmesinde başarıyla destek vermek, yıllara dayanan bir deneyim ve güçlü bir kadronun sonucu. BT Eğitim olarak, 14 yıldır Cisco müşterileri ve iş ortaklarının hedeflerine ulaşması için mümkün olan en iyi eğitim ve hizmetleri sunuyoruz. Cisco müşterileri ve iş ortaklarının değişen teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla biz de dünyayla paralel bir şekilde eğitim ve hizmetlerimizi sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. Bu çerçevede ACI için ATP olarak atanmamızın yanı sıra geçtiğimiz ay Cisco’nun Borderless, Collaborationve Data Center alanlarında Uzman Eğitim İş Ortağı olmayı başararak Türkiye’deki Cisco eğitim deneyimine sınıf atlattık.” dedi.