Biri bebek 95 kişi ölüme terk edildi

Avrupa'ya ulaşmak umuduyla Akdeniz'e açılan ve içinde 95 kişinin bulunduğu bir gemi arızalanmasının ardından Malta açıklarında kaldı. 34 saattir gemide mahsur kalan insanlara kimsenin yardım göndermediği ve susuzluk nedeniyle bir bebeğin ölmek üzere olduğu bildirildi.

Biri bebek 95 kişi ölüme terk edildi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Afrika’nın kuzeyinden Avrupa kıyılarına doğu açılan bir sığınmacı gemisi Malta açıklarında bozuldu. Yaklaşık 95 kişiyi taşıyan geminin su aldığı, batma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğu belirtiliyor. Ancak gemiye 34 saattir yardım gönderilmezken, bir bebeğin hayatından endişe ediliyor.

Akdeniz’i geçmeye çalışanlara bağımsız destek veren Alarm Phone kuruluşunun ve Mülteci Medyası isimli internet sitesinin haberlerine göre, gemideki sığınmacıların yardım talebinin üzerinden yaklaşık 34 saat geçti. Ancak İtalya ve Malta yetkilileri, durumdan haberdar olmalarına rağmen kurtarma için henüz harekete geçmedi.

Gemide en az bir bebek de var. "Çok susadık. Dünden bu yana hiç suyumuz kalmadı." diyen sığınmacılar, "Bize bebek için su vermek zorundalar. Bebek ölmek üzere." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada, Avrupalı yetkililere gemi için harekete geçme çağrıları yükseliyor.
 
 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News