Biriktirdiği 30 bin şişe elinde kaldı !

Bodrum'da yaşayan ud sanatçısı Suphi Öğüt'ün biriktirdiği 30 bin depozitolu şişe elinde kaldı.

Biriktirdiği 30 bin şişe elinde kaldı !
A+ A-

Bodrum'da yaşayan ud sanatçısı 75 yaşındaki Suphi Öğüt'ün engelli çocuklara tekerlekli sandalye alabilmek için topladığı 30 bin depozitolu bira şişesi, firmaların almaya yanaşmaması üzerine elinde kaldı.

Turgutreis Mahallesi'nde yaşayan evli ve üç çocuk babası Suphi Öğüt, engelli çocuklara tekerlekli sandalye alabilmek için çevreden bir yıl içerisinde toplam 30 bin depozitolu bira şişesi topladı. Öğüt, ardından bu şişeleri teslim etmek için bira firmalarıyla irtibata geçti. Ancak yazılı olarak da müracaat etmesine rağmen firmaların, şişeleri alıp, depozito ücretini ödemeye yanaşmadığını belirten Suphi Öğüt, "Hem engelli iki çocuğa tekerlekli sandalye alabilmek hem de çevre temizliğine yardımcı olabilmek için şişeleri toplamaya başladım. Bu süreçte görüştüğüm firmalar, depozitolu şişeleri alacaklarına dair söz verdiler. Ancak, bu sözlerinde durmadılar. Üzerlerinde depozitolu olduğu yazılı olmasına rağmen toplam değeri 7 bin 500 lira olan şişeleri almadılar. Oysa tek tek marketlere vererek de depozito ücretini alabilirdim" dedi.

Biriktirdiği 30 bin şişe elinde kaldı !

Onca emeğinin boşa gitttiğini öğrenince şoke olduğunu belirten Öğüt, "Firmalardan isteğim, depomdaki şişeleri alıp, tekerlekli sandaleyeleri çocuklara ulaştırmaları. Bunun dışında bir talebim yok. Patates, soğan değil ki bu istediğim yerde satayım. Bu şişeleri alsa alsa, bu biraları satan firmalar alır" diye konuştu.

Biriktirdiği 30 bin şişe elinde kaldı !