Bob Crow Tugayı alay konusu oldu

Suriye'de terör örgütü YPG'ye destek veren Bob Crow Tugayı, alay konusu oldu.

Bob Crow Tugayı alay konusu oldu
A+ A-

Suriye'de terör örgütü PKK ile bağlantılı YPG'ye destek veren ve kendilerini Bob Crow Tugayı olarak adlandıran grup için diğer teröristlerden şok bir yorum geldi!

Kendilerini Facebook'ta “Faşizm karşıtı mücadelede yer almak için İrlanda, İskoçya ve İngiltere’den gelen emekçi militanlar” olarak tanımlayan beş üyeli grup, ismini 2014 yılında İngiltere'de ölen Demiryolu, Denizyolu ve Ulaşım (RMT) Sendikası'nın eski lideri Bob Crow'dan alıyor.

PKK/YPG'li teröristlerle birlikte IŞİD'e karşı savaştığını iddia eden grup, Birleşik Krallık'ta grev yapan İngiliz demiryolu işçilerine geçen ay Suriye'den gönderdiği destek mesajıyla adını duyurmuştu.

57cfd40a0f25442a748bcdf8.jpg

Bob Crow Tugayı, son olarak Türk askerleri ve ÖSO mensuplarıyla savaşmak için Menbiç'e hareket ettiğini öne sürmüştü.

p_5006.jpg

Ancak İngiliz Times gazetesi, YPG'ye katılan diğer yabancı militanların, Bob Crow Tugayı ile alay ettiğini aktardı. Zira diğer yabancı militanlar, Bob Crow Tugayı'nı, "Suriye'ye akın ederek zamanının büyük bölümünü savaşmak yerine poz vermekle geçiren bir grup idealist" olarak tanımladı.

Eski bir İngiliz askeri olan PKK/YPG'li bir terörist, Bob Crow Tugayı üyeleri için, "Aynı zamanda kötü askerler" ifadesini kullandı.