Kritik MGK sona erdi ! Neler konuşuldu ?
Kadir Topbaş istifa etti !
Miss Turkey birincisi Itır Esen'in tacı geri alındı

Bodrum - Milas yolu sahibine teslim edildi

Bodrum-Milas karayolunun Meşelik mevkisinde yer alan arazinin bin 439 metrekarelik kısmı, sahibine teslim edildi.

Bodrum - Milas yolu sahibine teslim edildi
A+ A-

Bodrum-Milas Karayolu'nun Meşelik mevkisindeki bin 439 metrekarelik kısmı, mahkeme kararıyla yolun geçtiği arazinin sahibine tutanakla teslim edildi.

İstanbul'da yaşamını sürdüren Şefika Kasım, eşiyle 1987 yılında Bodrum-Milas karayolunun Meşelik mevkisinde 5 dönümlük bir arsa satın aldı. Kasım, yaklaşık 7 yıl önce arsanın bir bölümünden karayolu geçtiğini ve bunun kendisine sorulmadan yapıldığını öne sürerek, hukuk mücadelesi başlattı.

Kasım'ın, Milas 1. Asliye Hukuk Mahkemesine açtığı dava, lehine sonuçlandı. Karayolundan geçen arsanın Şefika Kasım'a ait olduğu tescillenirken, mahkeme kararlarının yerine getirilmesi amacıyla bölgede icra işlemi başlatıldı.

Milas İcra Dairesi Müdürlüğü görevlileri ve Kadastro bilirkişisi bölgeye gelerek, karayolu üzerinde ölçüm ve yer tespiti yaptı. Ölçümlerin ardından, yolun bin 439 metrekarelik kısmının Kasım çiftine ait olduğuna dair tutanak hazırlandı. Tutanak, yetkililerin imzasıyla Şefika Kasım'a teslim edildi.

Yolu şimdilik kapatmayacak

Arazi sahibi Şefika Kasım, gazetecilere yaptığı açıklamada, yolu şimdilik kapatmayı düşünmediklerini söyledi.

Arsayı aldıkları dönemde maaşının 400 lira olduğunu, ödemelerini de iki taksitte yaptıklarını belirten Kasım, "İki oğlumu okutuyordum ve İstanbul'da yaşıyorduk. Ev kirası da ödüyorduk. Varın artık siz düşünün nasıl yaşadığımızı. Yaşlılığımızı rahat bir şekilde geçirebilmek için bu arsayı aldık ama yıllar sonra geldiğimizde maalesef arsamızın neredeyse yarısının yerinde olmadığını gördük." dedi.

Kasım, devlete ve millete ihanet etmemek için yolu kapatma işlemini bir süre daha geciktirmeye karar verdiğini belirterek, karayolu yetkililerinin kendisiyle görüşmesini beklediğini kaydetti.

Bir ödeme yapılmadığı takdirde, yolu kapatma aşamasına gideceklerini anlatan Kasım, "Bu şekilde de olmazsa yolu tamamen kapatıp, arsama sahip çıkacağım. Yol şu an bana ait, istediğim gibi kullanabilirim." diye konuştu.

Şefika Kasım'ın avukatı Ahmet Karakaşlı da yolu hukuken teslim aldıklarını belirterek, "Bir, iki hafta içinde bu sonuçlanmazsa, haksızlık ortadan kaldırılmazsa, Bodrum-İzmir yolu fiilen müvekkil ve benim tarafımdan kapatılacaktır. Yolun bu kadarlık kısmında müvekkilim rahatlıkla masasını koyup, çayını içebilir. Yolun bu kısmı artık resmi olarak bize teslim edilmiştir." dedi.

AA