Bodrum yaza hazırlanıyor

Yaz aylarının vazgeçilmez tatil yerlerinden olan Bodrum'da temizlik çalışmaları başladı.

Bodrum yaza hazırlanıyor
A+ A-

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte, Bodrum Belediyesi tarafından sahillerde ve halk plajlarında yapılan çalışmalar hız kazandı.

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü 4. Bölge ekipleri tarafından sahillerde ve halk plajlarında temizlik, kumlama ve çevre düzenleme çalışmaları hızla sürdürülüyor.

Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından yapılan sahil ve çevre düzenleme çalışmaları kapsamında Gölköy, Gündoğan ve Yalıkavak halk plajlarının eksikleri gideriliyor. Ekipler tarafından bir yandan güneşlenme alanları temizlenip kumlama yapılırken diğer yandan da şamandıralar bakımı yapılıp çöp kovaları yenileriyle değiştirilerek daha hijyenik ortamlar yaratılması hedefleniyor. Mayıs ayı içerisinde ise şezlongların yerleştirilmesi ve şamandıraların çekilmesiyle birlikte sahillerin, vatandaşların kullanımına hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Geçen yıl Bodrumlulara ve tatilini Bodrum'da geçirecek misafirlere daha iyi hizmet verebilmek için Bodrum Belediyesi tarafından sahil düzenleme çalışmaları yapılmış, toplam sekiz bölgede ise temizlik ve düzenleme çalışmalarının ardından şezlong ve şemsiye konulmuştu. Ayrıca bay ve bayan tuvaletleriyle birlikte engelli rampaları da eklenerek sahiller daha işlevsel hale getirilmişti.