İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''
Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !

Bolu Belediye Başkanı'ndan Ev Sahiplerine Uyarı: Araştırmadan Kimseye Ev Vermeyin

BOLU Belediye Başkanı AK Parti'li Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğrenim gören 4 öğrencinin kiraladığı eve düzenlenen operasyonda...

Bolu Belediye Başkanı'ndan Ev Sahiplerine Uyarı: Araştırmadan Kimseye Ev Vermeyin
A+ A-

BOLU Belediye Başkanı AK Parti'li Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğrenim gören 4 öğrencinin kiraladığı eve düzenlenen operasyonda PKK'lı 2 teröristin ölü ele geçirilmesinin ardından ev sahiplerini uyardı. Başkan Yılmaz, "Sırf biraz fazla para verdiler diye hiç araştırmadan birisine ev vermesinler. Bir domates alırken bile çürükleri ayırıyoruz, seçiyoruz" dedi.

Belediye spor tesisinde basın toplantısı düzenleyen Başkan Yılmaz, kentin önde gelen kişilerinin hayat hikayeleriyle ilgili kitap çalışması başlattıklarını söyledi. Başkan Yılmaz, "İz Bırakan Bolulular" adlı kitap projesi kapsamında ilk olarak merhum hayırsever işadamı İzzet Baysal ve yeğeni Ahmet Baysal ile işadamı Şerafettin Erbayram'ın başarı hikayelerinin kitaplaştırıldığını belirtti. Başkan Yılmaz, "İz Bırakan Bolulular" serisi ile kent bilincinin oluşturulmasına ve Bolu'nun değerlerinin gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Başkan Yılmaz, geçen hafta Perşembe günü 4 üniversite öğrencisinin kiraladığı eve yapılan operasyonda 2 PKK'lı teröristin ölü ele geçirilmesiyle ilgili de şöyle konuştu:

"Üniversitelerimizde her türlü fikrin oluşması gayet doğal. 40 yılı terörle mücadele ile geçen bir ülkede bu örgütün her ilde, her üniversitede yapılanmasının olması gayet doğal. Öyle olunca da bizler vatandaşlık şuuru ve bilinci içerisinde etrafı gözlemleyip gördüğümüz en ufak bir sıkıntı varsa emniyet birimlerine bildirmeliyiz. Zaten istihbaratın anlamı da bu. Emniyet birimleri bilgilenirse sonuca gidebilir. Yaptığı başarılı operasyondan dolayı Emniyeti kutluyorum. Her il bu noktada işleri yürütebilir ve vatandaşın desteğini sağlayabilirse ülkemiz terörden kısa sürede kurtulabilir."

Teröristlerin öldürüldüğü evde oturan 4 öğrencinin tutuklandığını hatırlatan Başkan Yılmaz, ev sahiplerini de uyararak, "Sırf biraz fazla para verdiler diye hiç araştırmadan birisine ev vermesinler. Bir domates alırken bile çürükleri ayırıyoruz, seçiyoruz. Türkiye'nin şu anki durumu noktasında birisine ev kiraya veriyorsak, "Kimdir bu?" diye sormak vatandaşlık bilinci ve şuurudur. Vatandaşlarımız vatandaşlık ruhuna göre hareket ederse problemleri hep beraber çözmüş oluruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI