Bordo Berelilerin komutanı darbecilerle çatışmış

Bordo Berelilerin komutanı darbecilerle çatışmış

Darbeci askerlerin Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'yı da rehin almaya çalıştığı ortaya çıktı.

Özel Kuvvetler Komutanı bordo bereli Zekai Aksakallı'nın başına gelenleri eski Bordo bereli Mete Yarar anlattı. FETÖ darbecileri bordo bereli birliklerin karargahını ele geçirdikten sonra komutanını almaya çalışıyorlar.

Özel Kuvvetler komutanı Zekai Aksakallı yanında eşi varken çatışmaya giriyor ve teslim olmuyor. Bunun üzerine Kobra kaldırıp havadan bombalatıyorlar. Komutan yine pes etmiyor ve destansı bir mücadeleye imza atıyor.

Özel Kuvvetler Komutanlığı da geri almayı başaran Zekai Aksakallı, onur meselesi sayarak Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı kurtarıyor.

İşte Mete Yarar'ın anlattıkları;

EŞİYLE BİRLİKTEYKEN SALDIRDILAR

-ÖKK komutanı darbeden kısa bir süre önce gazi orduevinden Eşiyle ve korumasıyla çıkıyor iki araçla sıkıştırılıp ele geçirilmeye çalışılıyor. Mücadele ederek kurtuluyor .eşi o Sırada kolundan yaralanıyor . Bu arada ÖKK içerden ele geçirilmeye çalışılıyor .

KOBRA İLE SALDIRIYORLAR KORUMANIN AYAKLARI KOPUYOR

-ÖKK komutanı korumalarını çağırıyor . Araçlarla yanına ulaşmaya çalışan ekibe kobra ile havadan saldırıyorlar . Korumalar yaralanıyor . Bir koruma astsubayının Ayakları bu saldırı sonucunda koptu . Komutan yanına alabileceği yakın arkadaşlarını aradı .

KOMUTAN ARKADAŞLARINI YARDIMA ÇAĞIRIYOR

-ÖKK bütün birimleri Türkiye , Suriye ve Irak ta bulunduğundan Ankara'da çok az Sayıda bir personel bulunuyor.

-Astsubayların yanında yalnızca beylik tabancaları var Yakın gördükleri birimlerden kaleş ve tüfek alıyorlar.

KARAHGAHI ŞEHİT VEREREK ALIYORLAR

Karargâhı almak için modern Silahları olan cuntacılara saldırıyorlar . Yaralı veriyorlar . Sonunda cuntacıları yakalıyorlar. Ardından ÖKK karargâhı darbeyi önlemek için komuta merkezine çevriliyor .