Fenerbahçe Üsküp'ten çıkamadı
İspanya'da facia ! Minibüslü saldırı !
Yeni mezun astsubayları ''abla'larla evlenmeye zorlamışlar

Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta 5'i gerilim 6 yeni film sinemaseverlerle buluşacak.

A+ A-

GECE PLANI

Wendy ve Lucy' ile 'Kestirme Yol' filmlerinden tanınan Kelly Reichardt'ın yönettiği 'Gece Planı' izleyici ile buluşacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Oscar adayı Jesse Eisenberg ile yetenekli oyuncular Dakota Fanning, Peter Sarsgaard ve Alia Shawkat rol aldı.

Gerilim türündeki filmin konusu özetle şöyle:

Josh, Dena ve akıl hocaları Harmon, izlenen ekolojik politikaya tepkili üç radikal çevrecidir. Çevre duyarlılığını arttırmak adına akıl almaz bir plan yaparlar. Amaçları bir hidroelektrik santralini havaya uçurarak, ekosistemi tehdit eden şirketlere mesaj vermektir. Eylemden sonra herkesin kendi yoluna gitmesi ve sessiz kalması konusunda anlaşırlar. Fakat yaşananlar onları tekrar bir araya getirecek ve hayatlarını kaosa sürükleyecektir.

UÇUŞ 7500 

Takashi Shimizu'nun yönettiği ve Leslie Bibb, Jamie Chung, Jerry Ferrara ile Ryan Kwanten'in oynadığı Uçuş 7500, haftanın gerilim yüklü bir başka filmi.

Filmde, 273 yolcusuyla Los Angeles'tan Tokyo'ya uçan bir uçakta geçen korku dolu anlar izlenebilecek. 

MEZARINA TÜKÜRECEĞİM 2 

Jemma Dallender, Joe Absolom, Yavor Baharoff ile Aleksandar Aleksiev'in oynadığı Mezarına Tüküreceğim 2, yönetmen Steven R. Monroe'nun, büyük beğeni toplayan Mezarına Tüküreceğimin 2010 versiyonunun devamı niteliğinde bir film. Film, New York City'ye henüz yerleşmiş ve diğer pek çok kadın gibi yaşamını modellikle sürdürmeye çalışan, doğal güzel Katie'nin yaşamını konu alıyor.

TAKİP 

Robert Pattinson ve Guy Pearce'ın başrollerinde bulunduğu 'Takip', toplumun çöküşünden 10 yıl sonrayı anlatıyor.

David Michod'un yönettiği filmin konusu özetle şöyle:

10 yıl süren ekonomik bunalım döneminde her şeyini kaybeden eski bir asker olan Eric (Guy Pierce) artık acımasız ve soğuk bir adam olmuştur. Bu sırada bir çete, yaptıkları soygun sırasında işler kötü gidince yaralı arkadaşları Rey'i (Robert Pattinson) geride bırakıp, Eric'in sahip olduğu son şey olan arabasını çalar. Rey'i yanına alan Eric'in artık hayattaki tek amacı intikamını almaktır.

GÖZ 

Mike Flanagan'ın yönettiği ve Karen Gillan, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff ile Rory Cochrane'in oynadığı Göz, gizemli ve eski bir aynanın etrafında gelişiyor.

Yönetmen Mike Flanagan'ın senaryosunu Jeff Howard ile birlikte kaleme aldığı korku türündeki filmde olaylar şöyle gelişiyor:

Aynanın son sahipleri olan Kaylie ve Tim, ailelerinin ölümleri üzerine ilişkilerini düzeltmeye çalışan iki kardeştir. Kaylie, yaşanan trajediye aynanın neden olduğunu düşünerek, bu olayı çözmeye karar verir. Kaylie olayları araştırmaya başladıkça, tarih kendini tekrarlayacaktır. Kardeşlerin ilişkileri daha da kötüleşir, neyin gerçek olduğunu anlayamaz bir hale gelirler; çünkü onlar da aynanın tutsağı haline gelmişlerdir.

ÇAYLAKLAR ÇETESİ 

Santi Amodeo'nun yönettiği ve Clara Lago, Andres Iniesta, Quim Gutierrez ile Julian Villagran'ın oynadığı Çaylaklar Çetesi, gerilim ve korku yüklü vizyon haftasının tek komedi filmi.