TSK, İdlib'de ilerliyor ! Helikopterle uyarı broşürleri dağıtıldı
Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama

Büyükşehir Belediyesi, Van Gölü'nde 5 Ton Çöp Topladı

VAN Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, temizlik kampanyası çerçevesinde İskele Sahili'nde temizlik çalışması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, Van Gölü'nde 5 Ton Çöp Topladı
A+ A-

VAN Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, temizlik kampanyası çerçevesinde İskele Sahili'nde temizlik çalışması yaptı. Büyükşehir, temizlik kampanyası çerçevesinde gölden 5 ton çöp toplarken, temizlik kampanyasına katılan öğrenciler ise vatandaşlara çağrıda bulunarak Van Gölü'nün kirletilmemesini istedi.

Van Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınması ile birlikte kent genelinde her yıl düzenlediği temizlik kampanyasına bu yılda başladı. İlk kampanyayı ilçe belediyelerin ortak koordinasyonu doğrultusunda Akköprü Deresi'nde başlatan ve derenin temizliğini bitiren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kampanyanın ikinci etabında ise Van Gölü sahilinde temizlik çalışması yaptı. Temizlik kampanyası çerçevesinde İskele Sahili'nde Özen Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte temizlik yapan ekipler, sahil ve çevresinden yaklaşık 5 ton çöp topladı. Öğrencilerin desteği ile temizlik yapan ekipler, topladıkları çöpleri poşetlere bırakarak kamyonlara yükledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan temizlik kampanyasına destek veren Özen Anadolu Lisesi öğrencileri, temizlik kampanyasına verdikleri desteğin kendilerine mutlu ettiğini söyledi. Van Gölü'nün bir dünya mirası olduğunu anlatan öğrenciler, halka çağrıda bulunarak, herkesin göle sahip çıkmasını istedi.

Van Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kaval ise, temizlik çalışması doğrultusunda şu ana kadar 5 ton çöp topladıklarını belirtti. Kaval, Büyükşehir Belediyesi olarak 3 merkez ilçenin ortak koordinasyonu ile temizlik yaptıklarını belirterek, "Sadece temizlik kampanyaları ile gölün ömrünü uzatamayız. İlk olarak gölü kurtarmamız için kirletmemiz gerekiyor. Gölü ancak kirletmeden ömrünü uzatabiliriz. Bunun için Van halkının, kentte ki tüm dinamiklerin üzerine büyük iş düşüyor. Herkesi Van Gölü için duyarlı olmaya çağırıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI