MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor
Memurun fazla mesai ücreti belli oldu
Niğde Belediye Başkanı istifa etti

Büyükşehir’den Şampiyonlara Ödül Yağdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dünya ve Avrupa müsabakalarında dereceye giren ASKİ Sporlu güreşçiler ile antrenörlerini ödüllendiriyor.

Büyükşehir’den Şampiyonlara Ödül Yağdı
A+ A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dünya ve Avrupa müsabakalarında dereceye giren ASKİ Sporlu güreşçiler ile antrenörlerini ödüllendiriyor. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp'e bir daire verilmesi de kararlaştırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ faaliyet raporlarının görüşülerek kabul edilmesinin ardından gündeme alınan Başkanlık Yazısı ile ASKİ'nin şampiyon sporcularına ödül verilmesi kararlaştırıldı. Dünya, Avrupa ve benzeri şampiyonalarda dereceye giren sporcu ve antrenörlerin ödüllendirilmesini içeren Başkanlık Yazısı, mecliste oybirliği ile kabul edildi. Kabul edilen Başkanlık Yazısı'na göre 2016 Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası'nda Avrupa Şampiyonu olan Rıza Kayaalp'e bir daire verilecek. Teknik Direktör Mehmet Akif Prim ile Antrenör Nazmi Avluca da 50'şer adet cumhuriyet altını karşılığı Türk Lirası ile ödüllendirilecek. Avrupa 2'incisi Mustafa Kaya'ya 150 adet cumhuriyet altını, Teknik Direktör Abdullah Çakmar ve Antrenör Fevzi Çölbay'a da 30'ar adet cumhuriyet altını karşılığı Türk Lirası verilecek.

Bulgaristan U-23 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Avrupa 3'üncüsü olan Enes Başar 15 adet cumhuriyet altını karşılığı para ile ödüllendirilirken, Teknik Direktör Temel Yaşar ve Antrenör Fethi Çağlar 3'er adet cumhuriyet altını karşılığı para alacak. Avrupa 3'üncüsü Yunus Emre Dede 15 adet cumhuriyet altını, Teknik Direktör Yaşar Kale ile Antrenör Erdinç Kırkbıyık'a 3'er adet cumhuriyet altını karşılığında Türk Lirası ödül verilecek.