ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama

Çakıcı tahliye olacak mı ?

Bolu F Tipi Cezaevi’nde kalmakta olan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, tahliye olup olmayacağı sorularıyla ilgili avukatı aracılığıyla kamuoyuna açıklama yaptı.

Çakıcı tahliye olacak mı ?
A+ A-

ÇAKICI: BİR SÜRE CEZAEVİNDE KALACAĞIM

Bir süre daha cezaevinde kalacağının anlaşıldığını belirten Çakıcı, "Fransa’da yakalanmamdan bugüne kadar bilfiil 17 senedir yatmaktayım. Bunda da bir hayır aramak inancımın gereğidir. 1971’den bugüne kadar yaşadığım olayların birinde veyahut bir kaçında benim için doğru bildiğim belki de Allah katında yanlıştır. Uzun yatmamı buna bağlıyorum. Belki de yaşamımda uzun bir süre daha cezaevinde yatacağım. Hiç önemli değil." dedi.

Cezaevinden çıkamaması nedeniyle kendisi için kampanya başlatan ve Adalet Bakanlığı’na faks, mail gönderenlere de seslenen Çakıcı şöyle devam etti:

"Benim için lütfen Adalet Bakanlığı’na özgürlüğüm adına faks ve mail göndermeyiniz. Benim uzun yıllar daha cezaevinde yatmam önemli değil. Adalet kavramını, temel hak ve insan özgürlükleri, hukukun üstünlüğü, eşitlik, din ve vicdan özgürlüğü, bu manzumeler dizisinin bütünü olan demokrasi, bütün bu erdemli değerleri eğer sakız gibi ağızlarında geveliyorlarsa tuzakların en hayırlısını kuran Rabbimin tuzağından kurtulamayacaklarını herhalde bilmektedirler."

TAHLİYE OLACAĞI BELİRTİLMİŞTİ

Hükümet bir süre önce "Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun"a eklenen geçici maddeyle 38 bin mahkuma tahliye yolunu açmış, söz konusu madde ile değiştirilen denetimli serbestlik yasasından Alattin Çakıcı'nın da yararlanacağı iddia edilmişti.

ODATV