CHP'den yeni bedelli askerlik önerisi : ''Uzaktan eğitime dönülmelidir''

CHP'nin asker kökenli İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, bedelli askerlik için "Ocak 2021’e kadar bedelli askerlikte uzaktan eğitime dönülmelidir. Kışlalarda, hastanelerde, yollarda yoğunluğu arttırmanın anlamı ve gereği yoktur. Ekonomik açıdan da ülkeye getirisi olur" önerilerinde bulundu.

CHP'den yeni bedelli askerlik önerisi : ''Uzaktan eğitime dönülmelidir''
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

CHP'nin asker kökenli İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'den bedelli askerlik bekleyenleri sevindirecek bir öneri geldi. 

Bedelli askerlik bekleyenler için CHP'nin asker kökenli İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'den yeni bir teklif geldi.

Günboyu'nun haberine göre Çelebi, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda "Ocak 2021’e kadar bedelli askerlikte uzaktan eğitime dönülmelidir. Kışlalarda, hastanelerde, yollarda yoğunluğu arttırmanın anlamı ve gereği yoktur. Ekonomik açıdan da ülkeye getirisi olur" ifadelerini kullandı. 

Çelebi ayrıca mesajında, "Daha evvel bedelli askerlikte 1 aylık eğitim yerine afetlerde görev almak üzere sivil savunma eğitimi verilmelidir demiştim. Pandemi dönemi için bulundukları illerde eğitim alacak şekilde bu öneriyi tekrarlıyorum. Salgın bitene kadar uzaktan eğitim de değerlendirilmelidir" diye yazdı. 
Kaynak Yeniçağ: CHP'den bedelli askerlik bekleyenleri sevindirecek teklif

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News