AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

Çin Toplum Güvenliği Bakanı Guo Shengkun, Özbekistan'da

Özbekistan İçişleri Bakanlığı ile Çin Toplum Güvenliği Bakanlığı arasında 2016-2017 yıllarına yönelik işbirliği protokolü imzalandı

Çin Toplum Güvenliği Bakanı Guo Shengkun, Özbekistan'da
A+ A-

TAŞKENT (AA) - Özbekistan İçişleri Bakanlığı ile Çin Toplum Güvenliği Bakanlığı arasında 2016-2017 yıllarına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Çin Devlet Konseyi üyesi ve Toplum Güvenliği Bakanı Guo Shengkun, Şanghay İşbirliği Örgütü ülkeleri milli güvenlik kurulu sekreterleri toplantısına katılmak üzere geldiği Özbekistan'da, İçişleri Bakanı Adhamcan Ahmadbayev ile bir araya geldi.Görüşmelerin ardından Özbekistan İçişleri Bakanlığı ile Çin Toplum Güvenliği Bakanlığı arasında 2016-2017 yıllarına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Görüşme sırasında, karşılıklı saygı ve güvene dayalı Özbekistan-Çin ilişkilerinin çeşitli alanlarda sürekli olarak geliştiği kaydedilirken, bu ilişkilerin gelişmesinde iki ülke devlet başkanlarının görüşmelerinde imzalanan anlaşmaların önemli yasal altyapı olarak hizmet ettiğini vurgulandı.

Görüşmede taraflar terör, aşırıcılık ve yasa dışı uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili suçlara karşı mücadelede işbirliğinin geliştirilmesi, güvenlik ve istikrarın pekiştirilmesi meselelerinde fikir alışverişinde bulundu, Özbekistan'da barış ve istikrarın pekiştirilmesi, halkın huzurunun sağlanmasına yönelik çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Görüşmelerin ardından Özbekistan İçişleri Bakanlığı ile Çin Toplum Güvenliği Bakanlığı arasında 2016-2017 yıllarında işbirliğinin geliştirilmesine ilişkin protokol imzalandı.