''Çocuk yapmayana vergi'' öneren Sabah yazarına şok yanıt!

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, köşesinde "çocuk yapmayanlar için ek vergi getirilmesini" önermişti, eski CHP'li kadın milletvekili Tezel'e çok sert bir tepki gösterdi.

''Çocuk yapmayana vergi'' öneren Sabah yazarına şok yanıt!
A+ A-

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, dünkü yazısında çocuk yapmayanlara, "Ayda bir Avrupa'ya git, en güzel restoranlardan Instagram'a fotoğraf koy, akşam eve gidince de battaniyeni üzerine çek, kedini sev ve dijital platformdan dizi izle! Oh ne güzel!" diyerek tepki gösterdi. Tezel, "Çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa, bekarlar da bunun karşılığını vermeli. Kazancı iyi olan ama buna rağmen çocuk dünyaya getirmeyen bekârlardan daha çok vergi alınsın" önerisinde bulundu.

Tezel'in önerisi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, "Tebrikler Mevlüt Tezel, (her kimse) anca bu kadar cahilce saçmalanırdı gerçekten, tebrik ediyorum" derken, bazıları da, "Bu nasıl kafa yahu, hangi galaksiden bu?" eleştirisinde bulundu.

“B.K KONUŞMA VERGİSİ”

Eski CHP Milletvekili Melda Onur ise tepki olarak “b.k konuşma vergisi” önerdi.

Melda Onur, Twitter’da “Şunlara b.k konuşma vergisi öneriyorum, çevresel ve gürültü kirliliği olarak” mesajını paylaştı.