DAEŞ'li 27 terörist etkisiz hale getirildi

Fırtına obüsleriyle yapılan topçu atışları ve koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava harekatı sonucu 27 terörist etkisiz hale getirildi.

DAEŞ'li 27 terörist etkisiz hale getirildi
A+ A-

Halep'in kuzeyinde atış hazırlığı içinde olduğu tespit  edilen terör örgütü DAEŞ hedeflerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait Fırtına  obüsleriyle yapılan topçu atışları ve koalisyon güçleri tarafından düzenlenen  hava harekatı sonucu, 27 DAEŞ mensubu etkisiz hale getirildi.

TSK'ya ait Fırtına obüsleri ve ÇNRA Bataryaları ile yapılan atışlar ve Koaliysyon güçleri tarafından icra edilen üç hava harekatı sonucunda toplam 27 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi. 

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, bölgede görev yapan keşif gözetleme vasıtaları ile, 15 Mayıs 2016 tarihinde (gündüz ve gece) Halep kuzeyinde atış hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen DEAŞ terör örgütü hedeflerine, TSK’ya ait Fırtına obüsleri ve ÇNRA Bataryaları ile yapılan atışlar ve Koalisyon güçleri tarafından icra edilen üç hava harekâtı (biri akşam, diğer ikisi gece saatlerinde) sonucunda El Bil, Şeyh Rih, Faydiyah, Güzel Mezra, Tel Hışn ve Baragitah bölgelerinde toplam 27 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Beş DEAŞ tahkimli savunma mevzii ve iki silah mevzii imha edildi.

Muhaliflerin devam eden saldırılarında, DEAŞ terör örgütü kontrolündeki Faydiyuah Şeyh Rih ve Tel Hışn bölgeleri muhaliflerce ele geçirildi.