AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

Darbe gecesi polise silah vermemiş !

Kriminal Daire Başkanı Kemal Pelit'in silah isteyen polislere silah vermediği ortaya çıktı.

Darbe gecesi polise silah vermemiş !
A+ A-

FETÖ’nün darbe girişimine kalkıştığı gece, polis teşkilatında yetersiz kalan silah ve mühimmatın karşılanması için depoya gönderilen başpolis memuru Servet Yayan’a, Kriminal Daire Başkanı Kemal Pelit’in talimatıyla silah verilmediği ortaya çıktı. Başkanın ayrıca polislere silahlarınızı bırakın ve teslim olun dediği öğrenildi.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15-16 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimi sırasında yaşananlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Yeni Şafak gazetesinin haberine göre Kriminal Daire Başkanı Kemal Pelit'in, polislerin depodan silah ve mühimmat almasını yasakladığı, darbeci askerler ile çatışmanın olmayacağı ve silahların bırakılarak teslim olunacağı talimatını verdiği öğrenildi.

GÖREVLİ: 'SİLAH VERMİYORUM'

Darbe gecesi silah ve mühimmat deposu önünde yaşanan skandal olay adım adım polis tutanaklarında yer aldı. Tutanaklarda yer alan bilgilere göre, darbe girişimi sırasında tüm polislerin izinlerinin kaldırılıp emniyete çağrılmasının ardından, ciddi silah ve mühimmat ihtiyacı olduğu tespit edildi. Başkomiser Adnan Çelik'in talimatıyla, Başpolis Servet Yayan, silah deposuna gönderildi. Acil olarak silah ihtiyacı olduğunu söyleyen polis memuru Servet Yayan'a depo görevlisi polis memuru Mehmet Bayburtlu izin vermedi ve “Başkan beyin talimatı var. Silah vermiyorum, gelenler olursa müdahale edilmeyecekmiş” dedi.

Yeni Şafak