İzmir'de şoke eden olay: Bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı
Erdoğan talimatı verdi A'dan Z'ye denetim başlıyor
AK Parti'de istifa operasyonu: 6 başkandan 5'i gitti

Darende Organize Sanayi Faaliyete Geçiyor

Darende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan, OSB Müdürü Levent Aksoğan altyapı çalışmaları tamamlanan, Darende Organize...

Darende Organize Sanayi Faaliyete Geçiyor
A+ A-

Darende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan, OSB Müdürü Levent Aksoğan altyapı çalışmaları tamamlanan, Darende Organize Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Darende Kaymakamı Ali Türk, 35 parselden 10 tanesinin tahsisinin yapıldığı ifade etti. Türk, "İş dünyasına önemli değerler kazandıran Darende'nin gelişmesi için bu topraklardan yetişenler başta olmak üzere yatırımcıları ilçemize bekliyoruz. Darende, coğrafi olarak bulunduğu konum ve avantajlı teşvikler ile yatırımcılara bereketiyle fayda sağlayacak, emekler asla boşa gitmeyecektir. Burada yatırım yapacak müteşebbislerimiz ilçemiz tarihinde unutulmayacak bir yere talip oluyor demektir" şeklinde konuştu.

Darende Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan ise Darende'nin en büyük sorununun göç vermesi olduğunu söyledi. Doğan, "Bu sebepten Organize Sanayi Bölgesi bizim için çok önemlidir. Belediye olarak burada yatırım yapacak tüm müteşebbislere her türlü desteği vermek için hazır bekliyoruz" diye konuştu.

Darende OSB Müdürü Levent Aksoğan ise 5 milyon lira harcama ile TELEKOM, elektrik, yol, içme suyu gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığını, talepler doğrultusunda yatırımcılara tahsisler yaptıklarını belirtti.