Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu
Kasko sigortasında flaş gelişme
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !

De Mistura, Suriye Dışişleri Bakanı Muallim İle Görüştü

BM Suriye Özel Temsilcisi de Mistura: - "Cenevre görüşmelerinin bir sonraki aşaması son derece önemli çünkü siyasi geçiş, yönetim ve anayasal ilkeler üzerine odaklanacağız. Bunları da yapıcı ve somut hale getirmeyi planlıyoruz"

De Mistura, Suriye Dışişleri Bakanı Muallim İle Görüştü
A+ A-

CENEVRE (AA) - Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye'nin başkenti Şam'da Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile bir araya geldi.

De Mistura'nın ofisinden yapılan açıklamada, de Mistura Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile görüştü.

Görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan de Mistura, "Cenevre görüşmelerinin bir sonraki aşaması son derece önemli çünkü siyasi geçiş, yönetim ve anayasal ilkeler üzerine odaklanacağız. Bunları da yapıcı ve somut hale getirmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Suriye'de kuşatma altındaki yerlere insani yardım ulaştırılması konusunu da ele aldıklarını belirten de Mistura, DAEŞ kuşatması altındaki Deyru'z Zor'a havadan yardım ulaştırılmasının ise başarılı olduğunu ifade etti.

De Mistura görüşmede ayrıca çatışmaların durdurulması anlaşmasını ele aldıklarını belirterek, kırılgan olan anlaşmanın sürdürülebilir olmasının önemini vurguladı.