Defne Joy için ''derin'' inceleme

Defne Joy için ''derin'' inceleme

Defne Joy Foster'ın ölümü ile ilgili dava dosyası kapsamlı bir şekilde inceleniyor.

Sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın, FETÖ’den tutuklanan gazeteci yazar Ahmet Altan’ın oğluKerem Altan’ın evinde şüpheli şekilde hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak, savcılık derin inceleme başlattı.

Habertürk Gazetesi'nden Veli Sarıboğa'nın haberine göre, sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın, Kerem Altan’ın evinde şüpheli şekilde hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak “Foster’ın ölümünde Kerem Altan’ın etkisi olduğu, ancak FETÖ etkisi ile kurtarıldığı, soruşturmanın karartıldığı” iddiaları üzerine yeniden soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay, Altan için aldığı yurtdışı çıkış yasağının ardından kapsamlı bir inceleme başlattı.

‘ADLİ TIP’ÇILARA FETÖ’DEN İŞLEM OLDU MU, ARAŞTIRILSIN’

Savcı Can Tuncay, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne yazı yazarak, Foster’in ölümünün yeniden araştırılması, eksikliklerin ve çelişkili durumların tespit edilmesi talimatı verdi.

Verdiği yazılı talimatta savcı, Terörle Mücadele Şubesi’nce hazırlanan tespit tutanağında belirtilen çelişkilerin açığa kavuşturulması için somut delillerin toplanmasını istedi.

Savcı ayrıca, Kerem Altan ile Defne Joy Foster’ın, olay tarihi ve öncesinde irtibatlarının tespiti amacıyla telefon kayıtlarının çıkarılarak analiz edilmesi talimatını verdi.

Savcı Tuncay, Altan’a takipsizlik kararı verilen soruşturmada görev alan polisler ile Foster’in otopsi işlemini gerçekleştiren Adli Tıp görevlileri hakkında FETÖ kapsamında bir işlem yapılıp yapılmadığının tespit edilmesini de istedi.

Foster’ın, 2 Şubat 2011’de Kerem Altan’ın evinde ölmesiyle ilgili yapılan soruşturmada Adli Tıp Raporu’na göre Foster’in, alkol ve kanında bulunan ilaçların yan etkisiyle kalp ritmi bozukluğu nedeniyle öldüğü belirtilmişti.Altan 2.5 ay hapse çarptırılmış, cezası 5 yıl ertelenmişti.

Habertürk