3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Destek Verdi Can Kayıpları Düştü

Türkiye üzerinden Yunan adalarına geçmeye çalışan sığınmacılara yönelik çalışmalarda Sahil Güvenlik Komutanlığına yaklaşık bir aydır helikopter ve uçaklarla destek veren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri, bin 462 göçmeni kurtarıp, kolluk kuvvetlerine

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Destek Verdi Can Kayıpları Düştü
A+ A-

ANKARA (AA) - Yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmek isteyenlere yönelik Sahil Güvenlik Komutanlığına 11 Mart'tan beri destek veren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekiplerince, bin 462 sığınmacı kurtarılarak kolluk kuvvetlerine teslim edildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri, çatışma ve istikrarsızlık nedeniyle Suriye'den kaçıp Türkiye üzerinden Yunan adalarına geçmeye çalışan sığınmacılara yönelik Sahil Güvenlik Komutanlığınca yürütülen kurtarma faaliyetlerine 11 Mart'tan beri destek veriyor.

Deniz Kuvvetlerine ait karakol gemileriyle Ege Denizi'nde 7 gün 24 saat devriye görevi yürütülürken, Çanakkale, İzmir ve Dalaman'da konuşlu deniz helikopterleriyle günde 2-3 sorti, deniz karakol uçaklarıyla da haftada 2 sorti uçuş yapılarak keşif ve gözetleme faaliyetlerine destek sağlanıyor.

Düzensiz göçle mücadeleye verilen destek kapsamında bugüne kadar 9 Tuzla Sınıfı Karakol Gemisi ile bin 501 saat seyir, Deniz Karakol Uçakları ve karaya konuşlu deniz helikopterleriyle de 63 sorti uçuş gerçekleştirildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri, yasa dışı göçle mücadele kapsamında 11 Mart'tan beri bin 462 düzensiz göçmeni kurtarıp, Sahil Güvenlik Komutanlığı gemilerdeki görevlilere ve Çeşme İskelesi'ndeki kolluk kuvvetlerine teslim etti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin düzensiz göçle mücadele faaliyetlerine destek vermesiyle, Ege Denizi'nde düzensiz göç ve göçten kaynaklanan can kayıplarında belirgin bir düşüş olduğu belirtildi.