Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !
Yaz saati uygulaması için flaş karar !

Denizlili Sanayici Roketsan'la Buluştu

DENİZLİ'de düzenlenen etkinlikte, önceden belirlenen firmalar Roketsan A.Ş. hakkında bilgi sahibi olma ve mühendisleri ile birebir görüşme fırsatı buldu.

Denizlili Sanayici Roketsan'la Buluştu
A+ A-

DENİZLİ'de düzenlenen etkinlikte, önceden belirlenen firmalar Roketsan A.Ş. hakkında bilgi sahibi olma ve mühendisleri ile birebir görüşme fırsatı buldu.

Roketsan A.Ş. mühendisleri ile Denizli Sanayi Odası mühendisleri tarafından yapılan ortak çalışma sonucunda belirlenen firmalar, Roketsan A.Ş. hakkında bilgi sahibi olma ve mühendisleri ile birebir görüşme fırsatı buldu. Açılış konuşmalarını Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Roketsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ergüder Toptaş'ın yaptığı toplantıya çoğunluğu makine imalat sektöründen birçok firma katıldı. Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Roketsan'ın Denizlili sanayicilerle tanışmalarını ve işbirliği imkanlarını arttırmayı hedeflediklerini belirterek, "Savunma sanayine tedarikçi olmak çok zor. Roketsan'a tedarikçi olabilmek için firmalarımızın çok titiz çalışması gerekiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin modernizasyon projelerine yerli üretimle katkıda bulunmak bizleri gururlandıracaktır. Denizli'ye gelip firmalarımıza işbirliği için bir şans verdiğiniz için sizlere teşekkür ederiz" dedi.

Roketsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ergüder Toptaş ise, Denizli'de görev yaptığı yıllardan kenti ve Denizli insanını çok iyi tanıdığını ifade ederek, "Denizli insanının yardımseverliğini ve çalışkanlığını biliyorum; bu nedenle Roketsan olarak burada aradığımız tedarikçileri bulacağımıza inanıyorum. Denizli'deki küçük ve orta ölçekli uzmanlaşmış işletmelerle, işbirliği yapmak istiyoruz" dedi.

Roketsan Tedarik Direktörü Ali Şarlak, Roketsan firmasıyla ilgili tanıtım, altyüklenici seçim ve değerlendirme sunumlarını yaptı. Sunumlarında iş modelleri hakkında da katılımcılara bilgi veren Şarlak, ürettikleri ürünlerin bir kısmını Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullanımına sunarken bir kısmını da ihraç ettiklerini belirtti. Ürettikleri ürün ve hizmetlerin, Dünya'da ilk 10'a girdiğinin altını çizdi. Şarlak'ın sunumlarının ardından Roketsan yetkilileri ile katılımcılar ikili görüşmelerde bir araya geldi. Roketsan mühendisleri tarafından sergilenen malzemeleri de yakından inceleme imkanı bulan katılımcılar, malzemeler hakkında da mühendislerden bilgi aldı.

FOTOĞRAFLI