Depremde korku yaratmıştı... Nedeni belli oldu

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremde Maymun Dağları'ndan yükselen toz bulutları korku yaratmıştı. Toz bulutlarının nedeni belli oldu.

Depremde korku yaratmıştı... Nedeni belli oldu
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Denizli'de dün merkez üssü Bozkurt ilçesi olan Richter ölçeğine göre 6.0 büyüklüğündeki deprem sırasında Çardak ilçesindeki Maymun Dağları'nda yükselen toz bulutunun nedeni belli oldu. Toz bulutuna depremle birlikte yaşanan heyelanın neden olduğu tespit edildi.

Bozkurt’ta dün meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki deprem sırasında Denizli-Afyonkarahisar il sınırındaki Maymun Dağları’ndan ve yakınındaki kum ocağından toz bulutu yükseldi.

Ardından da dağdan kaya parçaları koparak yuvarlandı. Maymun Dağları ile Denizli-Afkonkarahisar karayolu arasındaki daha önce kum ocağı olarak kullanılan bölgede de toprak kayması oldu. Bu sırada yükselen toz bulutu, yoldan geçen araç sürücüleri tarafından görüntülendi.

Son dakika: Denizli'de büyük deprem! Denizli'de 6 büyüklüğünde deprem...Toz bulutunun depreme bağlı olarak yaşanan heyelandan kaynaklandığı ortaya çıktı.  

DHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News