Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü
FETÖ'ye varis darbesi ! Tutuklandı
Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?

Destina Peri Parlak’ın Adı Çankaya’da Yaşayacak

13 Mart 2016 tarihinde Kızılay Güvenpark'ta meydana gelen bombalı terör saldırısında, 16 yaşında yaşamdan koparılan Destina Peri Parlak'ın adı, Çankaya...

Destina Peri Parlak’ın Adı Çankaya’da Yaşayacak
A+ A-

13 Mart 2016 tarihinde Kızılay Güvenpark'ta meydana gelen bombalı terör saldırısında, 16 yaşında yaşamdan koparılan Destina Peri Parlak'ın adı, Çankaya Belediye Meclisi'nin oy birliğiyle aldığı kararla Çankaya'da yaşatılacak.

Çankaya Belediye Meclisi, Kızılay Güvenpark'ta yaşanan bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden Destina Peri Parlak'ın adının, annesinin ikamet ettiği Öveçler Mahallesi'nde 27818 ile 27817 adalar arasında bulunan park alanına verilmesi hakkındaki önergeyi oy birliğiyle kabul etti.

Bombalı saldırı, 13 Mart saat 18:45'de Güvenpark otobüs duraklarına ve metro girişine yakın bir noktada gerçekleşmiş ve 36 masum vatandaşımız yaşamını yitirmişti. 125 kişinin de yaralandığı saldırıda yaşanan acıları paylaşan Çankaya Belediyesi, üniversite hayalleri kurarken yaşamdan koparılan 10. sınıf öğrencisi Destina Peri Parlak'ın adını Çankaya'da yaşatmaya karar verdi.

ANIT HEYKEL YÜKSELECEK

Park, Öveçler Mahallesi'nde ve 16 yaşındaki Destina'nın annesinin ikamet ettiği evin yakınında olacak. Toplam alanı 6 bin 825 metrekare olacak parkın 4 bin 900 metrekaresi ise yeşil alan olarak hazırlanacak. Çocuk oyun alanları ile yürüyüş ve koşu alanlarını da içinde barındıracak olan parkta, Destina Peri Parlak'ı sonsuza dek yaşatacak olan bir de anıt heykel yükselecek.

Parkın, Çankaya Belediyesi'nce Eylül ayına kadar tamamlanarak halkın hizmetine sunulması bekleniyor.