Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !
Almanya'da skandal Türkiye haritası !
İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !

Dikmen Vadisi’nin Büyüleyici Çiçek Koridoru

Başkentlilere dört mevsim ayrı bir güzellik yaşatan Dikmen Vadisi'nde ağaçlar uykudan uyanırken, yeşeren yapraklar arasında açan Japon kiraz ağaçları...

Dikmen Vadisi’nin Büyüleyici Çiçek Koridoru
A+ A-

Başkentlilere dört mevsim ayrı bir güzellik yaşatan Dikmen Vadisi'nde ağaçlar uykudan uyanırken, yeşeren yapraklar arasında açan Japon kiraz ağaçları (sakura) dallarından adeta fışkıran çiçekleriyle yürüyüş yollarında büyüleyici bir koridor oluşturuyor.

Japonlar'ın kültür anlayışında "yeniden doğuşun, ilkbaharın gelişinin simgesi" olarak nitelendirilen ve nisan ayının son haftası ile mayıs ayının başında açan sakuralar, bu yıl sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyretmesi nedeniyle iki hafta erken açtı. Vadi'nin 1. Etabı'nda bulunan yürüyüş yolu gezmeye gelenlerin, amatör fotoğrafçıların ve düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftlerin bu dönemde uğramadan geçmediği noktalardan biri oluyor. Sadece sakuraların değil, yüzlerce değişik çiçeğin ve ağacın en ihtişamlı döneminin yaşandığı Dikmen Vadisi, huzur veren dev havuzlardaki masmavi sularıyla, kuş seslerinin cıvıldadığı dinginlik veren ağaçlarıyla ziyaretçilerini bekliyor.