Dilovası Bölgenin Prestij Merkezi Olacak

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Körfez Geçiş Köprüsü'nün Dilovası tarafında bulunan sosyal tesis, dinlenme ve alışveriş merkezlerinin tamamlanmasıyla...

Dilovası Bölgenin Prestij Merkezi Olacak
A+ A-

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Körfez Geçiş Köprüsü'nün Dilovası tarafında bulunan sosyal tesis, dinlenme ve alışveriş merkezlerinin tamamlanmasıyla birlikte bölgenin prestij merkezi olacağını söyledi.

Körfez Geçiş Köprüsü'nün açılmasına sayılı günler kalmasıyla çevresinde yeni sosyal donatı alanları, dinlenme ve konaklama tesisleriyle alışveriş yapılabilecek mekanlarda da çalışmalar son aşamaya geldi. Basın mensuplarıyla birlikte bölgeyi gezen Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Körfez Geçiş Köprüsü'nün bölgeye çok büyük bir katma değer sağlayacağını belirterek bölgenin bir prestij merkezi haline geleceğini söyledi. Köprünün Türkiye açısından çok önemli olan proje olduğunu söyleyen Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Dilovası Körfez Geçiş Köprüsü ve AVM alanı ile bir cazibe merkezi olacak. Liman bölgesi değil kültürel, sosyal ve turistik faaliyetlerin olduğu bir alan haline gelecek. Bu köprü adeta Dilovası için bir prestij merkezi olacak ayrıca uluslar arası bir çok yarışlara ev sahipliği yapmayı da sağlayacak. Köprünün bölgeler arası bağlantısı sayesinde Dilovası sahip olduğu bu değerle dünyaca tanınan bir yer ahaline gelecek. Zamanlama, yakıt tasarrufu sağlayan köprü ülke ekonomisine büyük bir tasarruf imkanı sağlayacak. Bizde belediye olarak burada bir çok tesisi de beraberinde hayata geçirip, daha yaşanır bir Dilovası için elimizden geleni yapacağız" dedi.