Dışişleri Bakanlığı'ndan sığınmacı açıklaması !

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki bazı sığınmacı ve göçmenlerin Batı'ya hareketinin İdlib'deki durumun kötüleşmesi halinde sürebileceğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan sığınmacı açıklaması !
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un mültecilerin Avrupa geçebilmesi için Türkiye'nin sınır kapılarını açmasına ilişkin açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin mültecilerin Avrupa'ya geçebilmeleri için sınır kapılarını açmasına ilişkin bir açıkalma yaptı. Aksoy açıklamasında şu açıklamayı yaptı:

"İdlip’te yaşanan ve yüzbinlerce insanın yerlerinden edilmesine neden olan son gelişmeler, ülkemiz üzerindeki mevcut göç baskısını daha da artırmıştır. Bu gelişmeler, halkımız ve dünya kamuoyu tarafından takip edilmektedir, ülkemizdeki sığınmacılar ve göçmenleri de derinden etkilemektedir.

Nitekim gelişmelerden endişeye kapılan ülkemizdeki bazı sığınmacı ve göçmenler Batı sınırlarımıza doğru hareketlenmeye başlamışlardır. Durumun kötüleşmesi halinde bu risk artarak devam edecektir.

Dünyada en fazla mülteciye evsahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur."

Mülteci akını Yunanistan'ı alarma geçirdi! Mülteci akını Yunanistan'ı alarma geçirdi!

 

Abdulkadir Selvi: ''Türkiye Avrupa'ya anladığı dilden mesaj veriyor''Abdulkadir Selvi: ''Türkiye Avrupa'ya anladığı dilden mesaj veriyor''

 

Türkiye kapıları açtı! Mülteciler sınıra ve sahillere akın ediyorTürkiye kapıları açtı! Mülteciler sınıra ve sahillere akın ediyor

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News