Diyanet Yeterlilik sınav soruları cevapları bugün bekleniyor

25 Ağustos Diyanet yeterlilik sınav soruları cevapları 'nın ne zaman yayınlanacağını merak ediyormusunuz.

Diyanet Yeterlilik sınav soruları cevapları bugün bekleniyor
A+ A-

25 Ağustos Diyanet yeterlilik sınav soruları cevapları 'nın ne zaman yayınlanacağını merak ediyormusunuz. 25 Ağustos 2013 günü saat 10:00 'da başlayan Diyanet yeterlilik sınavını biterenler acaba sınav soruları ve cevapları 'nın yayınlanıp yayınlanmadığını merak ediyor. Diyanet işleri başkanlığı daha önceden resmi sitesinden yaptığı duyuruda diyanet yeterlilik sınav soruları ve cevapları 'nın 28 ağustos 2013 günü yani bugün yayınlanacağını duyurmuştu. Diyanet soruları yayınlandığında eş zamanlı olarak duyurulacaktır.

2013-2014 DİB Diyanet Yeterlilik sınav soruları cevapları ne zaman yayınlanacak

Sınav soru ve cevap anahtarları 28 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://www.diyanet.gov.tr internet adreslerinde yayımlanacaktır.

Diyanet Yeterlilik sınav soruları cevapları yayınlandığında bu haber üzerindende ulaşabileceksiniz. 25 Ağustos 2013 Dİyanet yeterlilik sınavı hakkında yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyoruz.

25 Ağustos 2013 Diyanet yeterlili sınavı soruları açıklandı diye sosyal platformda bazı konular bulunmaktadır. Fakat MEB ve Diyanet işleri başkanlığı henüz resmi olarak sınav soruları ve cevaplarını yayınlamamıştır. Diyanet İşleri başkanlığının yaptığı duyuruda sına soruları ve cevapları 'nın açıklanacağı tarih 28 Ağustos 2013 olarak daha önceden belirtilmiştir.

Genel Şartlar

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşımak,
2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

Özel Şartlar

a) Kur’an Kursu Öğreticiliği için:

1. İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak ya da 2013 yılında mezun olabilecek durumda olmak,

2. Kur’an kursu öğreticisi olarak görev yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

b) İmam-Hatiplik için:

1. İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak ya da 2013 yılında mezun olabilecek durumda olmak,

2. Erkek olmak,

3. İmam-hatip olarak görev yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

c) Müezzin-Kayyımlık için:

1. Lise veya dengi okul, imam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak ya da 2013 yılında mezun olabilecek durumda olmak,

2. Hafız olmak (İmam hatip lisesi ve üstü dini öğrenim mezunları için bu şart aranmaz.)

3. Erkek olmak.

4. Müezzin-kayyım olarak görev yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

Haber3.com'da yayınlanan bu haberin tüm hakları Haber3 Yayın Grubu'na aittir. Ancak aktif linkli kaynak göstermek suretiyle kullanılabilir. İhlal durumunda Haber3 Yayın Grubu her türlü yasal hakkını saklı tutmaktadır.