Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !
Yaz saati uygulaması için flaş karar !
Meral Akşener'in partisine sürpriz isim

Dokap Hayvancılık Projeleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen DOKAP Hayvancılık Projeleri ile ilgili koordinasyon toplantısı Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Dokap Hayvancılık Projeleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
A+ A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen DOKAP Hayvancılık Projeleri ile ilgili koordinasyon toplantısı Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Vali Yusuf Odabaş'ın başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Hasan Dönmez, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, İl Defterdarı Davut Karadağ, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ensar Yerlikaya, Kadastro Müdürü Zafer Sargut, Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe, Birlik Başkanları ve ilgili birim sorumlularının katıldı.

Vali Yusuf Odabaş yaptığı konuşmada "Bayburt ekonomisinde hayvancılığın çok önemli bir yere sahip olduğunu, bu kapsamda Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen DOKAP Hayvancılık Projeleri ile 10-50 baş arası ahır, 100-200 baş arası ağıl yapımına % 50 hibe desteği sağlandı. Bayburt için bu projeyi fırsata dönüştürmek adına yaklaşık 3 aydır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz, İl Defterdarlığımız, İl Özel İdare Genel Sekreterliğimiz, Kadastro Müdürlüğümüz ve Ziraat Odası Başkanlığımız birlikte çok yoğun bir çalışma yürütüldü. Bu süreçte bir taraftan köy köy bu projelerin tanıtımı yapılırken diğer taraftan da tapu sorunu olan çiftçilerimizin bu projeden yararlanması için köylerimizdeki uygun hazine arazilerinden parsel satış işlemlerini hızlandırdık. Netice itibari ile ilimizden 283 adet projenin başvurusu olmuştur. Bu başvuruların bakanlıkça onaylanmasından sonra tamamının hayata geçirilmesi için tüm ilgili kurumlarımız gereken çalışmayı yürütecektir." dedi

Toplantıda 31 Mart 2016 tarihi itibari ile sona eren DOKAP Hayvancılık Projeleri kapsamında ilimizde başvurusu yapılan 283 adet ahır/ağıl projesinin yapımı ile ilgili süreç değerlendirildi.