için kaldı

Dolapları veli paralarıyla yaptırıyorlar !

Dolapları veli paralarıyla yaptırıyorlar !
Güncelleme:

Eğitim İş Şube Başkanı, okul aile birliklerinin öğrencilerin kullanması için kamu kaynakları ve veli paralarıyla yaptırılan öğrenci dolaplarını 50 ila 250 TL gibi bir fiyata yıllık kiraladıklarını bildirdi.

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Çanakkale’de bazı ilkokul ve ortaokullardaki uygulamalarla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Başkan Mantaş, okul aile birliklerinin öğrencilerin kullanması için kamu kaynakları ve veli paralarıyla yaptırılan öğrenci dolaplarını 50 ila 250 TL gibi bir fiyata yıllık kiraladıklarını bildirdi.

Akıl almaz olay ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yapan Mantaş, “Bu okullardaki uygulamaya seyirci kalan idareciler ne güzel ișler yapıyorlar. Bu uygulama. kamusal eğitimde piyasalașmanın, veliyi yontmanin son halidir. Bu uygulamayı icat edenler eğitime değer kattıklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Bu uygulama derhal sonlandırılmalı ve öğrenci velilerinden toplanan paralar da derhal iade edilmelidir. Okul Aile Birlikleri ve okul idareleri kamu kaynaklarını öğrencilere Anayasal hak gereği eğitim araç ve gereçlerini parasız kullandırmalıdır” dedi.