Hasarsız araç için uygun fiyat dönemi başladı
TSK acı haberi verdi: Şehit sayısı 4'e yükseldi
Flaş iddia ! Özel uçakla gözleri bağlı halde Türkiye getirildiler

Dünya basını İstanbul'daki patlamayı böyle duyurdu !

Dünya basını İstanbul'daki hain saldırıyı flaş olarak duyurdu.

Dünya basını İstanbul'daki patlamayı böyle duyurdu !
A+ A-

Vezneciler'de çevik kuvvet polislerinin otobüsüne düzenlenen bombalı saldırıyı uluslararası ajanslar son dakika gelişmesi olarak duyurdu. Ajanslar, hedefin polis aracı olduğunun altını çizdi.

İngiliz Reuters haber ajansı, “İstanbul’daki bombalı patlamada, polis otobüsü hedef alındı” ifadelerini kullandı. Reuters, telefonla ulaştığı İstanbul’daki polis sözcüsünün konuya ilişkin bilgi vermediğini” belirtti.

BBC hem televizyon kanalında hem internet sitesinde olayı son dakika olarak duyurdu.Türkiye medyasına dayandırdığı haberlerde, "İstanbul’un merkezindeki bir otobüs durağında patlama meydana geldiği" ifade edildi. BBC’nin haberinde, PKK ve komşu Suriye’deki çatışmanın bir sonucu olarak Türkiye’de şiddet olaylarının arttığı hatırlatıldı.

Amerikan Associated Press haber ajansı, DHA’ya dayandırdığı haberinde şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul’daki bombalı saldırı, çevik kuvvet polislerini taşıyan bir aracı hedef aldı."

Al Jazeera English: İstanbul'da polis aracını hedef alan patlama

ALMAN BASINI

Alman Bild gazetesi: İstanbul’da yine bombalı saldırı- 2 ölü, 8 yaralı

"İstanbul yeniden terörle sarsıldı. Türk metrepolünün merkezinde Salı sabahı meydana gelen patlamada iki kişi öldü, en az sekiz kişi yaralı var."

Spiegel Online: İstanbul’da polis otobüsüne saldırı- Çok sayıda yaralı

"Basında yer alan haberlere göre İstanbul’da bomba patladı. Saldırının hedefinin polis aracı olduğu belirtiliyor. İstanbul’da bu yıl içerisinde gerçekleştirilen iki IŞİD saldırısı kenti sarsmıştı."

Süddeutsche Zeitung: İstanbul’un merkezinde bombalı saldırı

"Türk metropolü İstanbul’un merkezinde meydana gelen patlamada çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor. DHA’ya göre, en az 5 yaralı var. TV haberlerine göre ise, patlama polis aracının geçişi sırasında bir otobüs durağına yakın mesafede gerçekleşti."

Welt Online: İstanbul’da patlama sonrası yaralılar var

"İstanbul’da güvenlik güçlerine hain saldırı. Polis otobüsünün geçtiği sırada park halindeki bomba yüklü bir araç patlatıldı. Çok sayıda kişi yaralandı. Saldırı, bu şekilde yapılan ilk saldırı değil."

Deutsche Welle: İstanbul Vezneciler'de patlama

Vezneciler semtinde büyük bir patlama meydana geldi. Yaralılar olduğu bildiriliyor.