Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü
Alman polisi açık açık yazdı: PKK için görevdeyiz
Kasko sigortasında flaş gelişme

Dünya Şampiyonu Hentbolcuların Hedefi Süper Lig

ANTALYA (AA) - Dünya Liselerarası Hentbol Şampiyonasından birincilikle dönen Akdeniz Yükseliş Koleji'nin yönetim kurulu başkanı Necmettin Çalık, "Amacımız...

Dünya Şampiyonu Hentbolcuların Hedefi Süper Lig
A+ A-

ANTALYA (AA) - Dünya Liselerarası Hentbol Şampiyonasından birincilikle dönen Akdeniz Yükseliş Koleji'nin yönetim kurulu başkanı Necmettin Çalık, "Amacımız bu yıl olmazsa bile Serik Belediyespor olarak, gelecek sezon Hentbol Süper Lig'e çıkmak." dedi.

Çalık, şampiyon olan hentbolcularla basın toplantısı düzenledi. Dünya çapındaki başarının tesadüfi olmadığını belirten Necmettin Çalık, takımın dünya şampiyonluğu hedefiyle yaklaşık 4 yıl önce çalışmaya başladığını anlattı.

Takımın eksiklerini giderdiklerini ve oyuncu transfer ettiklerini kaydeden Çalık, "Dünya şampiyonluğu kolay değil. Maalesef 1-2 yıllık çalışma ile olmuyor. Hedefinizi önceden belirleyip, programınızı yapmanız gerekir. Dünya şampiyonluğuna o zaman ulaşmanız mümkün olur. Biz işte bu gençlerle böyle şampiyon olduk. Maalesef, Türkiye'de okul düzeyinde bu dalda böyle bir derece yok." dedi.

Fransa'ya gittiklerinde takımlarının başta ciddiye alınmadığını anlatan Çalık, şampiyonada ilk üçün Fransa, Almanya ve Macaristan olacağının düşünüldüğünü dile getirdi.

"Maçlarımızı izledikçe, bizi ciddiye almaya başladılar" diyen Çalık, "Final maçında da oradaki Türkleri içeri almak istemediler. Kişisel gayretlerimiz sonucu seyircilerimizi içeri almayı başardık. Fransa'yı 6 bin seyircisinin önünde yıkarak, dünya şampiyonu olmayı başardık. Türkiye'ye şampiyon olmanın gurur ve sevincini yaşattık." diye konuştu.

Çalık yakaladıkları başarının ardından takımı Fenerbahçe'ye verecekleri yönünde iddialar ortaya atıldığını ifade eden Çalık, şunları söyledi:

"Böyle bir şey yok. Serik Belediyespor olarak devam etmeleri için hepsiyle yeniden sözleşme imzaladık. Amacımız bu yıl olmazsa bile Serik Belediyespor olarak, gelecek sezon hentbol süper ligine çıkmak. Benim hedeflerimde başarısızlık yok. Benim hedefim, başkanımızın da destekleriyle bu çocuklarla Avrupa'da şampiyonluklar yaşamak ve milli takımda bu sporcularımızla şampiyonluklar yaşamak istiyoruz."

Toplantıya katılan Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ise okulun başarısıyla gurur duyduklarını söyledi. Çalık, "Bu başarı Serik'in başarısı. Biz belediye olarak gençlerimize elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de hazırız." dedi.